Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / X Sprzątanie rzeki Skawy

X Sprzątanie rzeki Skawy

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

Trasa Witanowice – Grodzisko była pierwszym etapem tegorocznego sprzątania rzeki Skawy. W piątek (31.07) przy moście w Witanowicach nastąpiła zbiórka uczestników, którzy w 14 kajakach rozpoczęli po raz dziesiąty oczyszczanie brzegów Skawy ze śmieci.

W akcji wzięli udział również wolontariusze, wśród których byli mieszkańcy gmin: Tomice i Wadowice, pracownicy Wód Polskich, strażacy z jednostki OSP Tomice oraz osoby z pow. chrzanowskiego. Do akcji dołączyli także uczestnicy, którzy dotarli do Witanowic aż  z Jastrzębia Zdroju i Bytomia.

W Woźnikach przy obiekcie LKS Wikliniarz Woźniki na kajakarzy czekał samochód z Gminnego Zakładu Komunalnego w Tomicach, na który została złożona pierwsza partia śmieci.  Pierwszy dzień zakończył się w Grodzisku na Jazie, gdzie drugą partię śmieci odebrał Zakład Komunalny z Zatora Tam też każdy uczestnik otrzymał porcje ciepłego posiłku.

Akcje wsparły samorządy Wadowic, Tomic i Zatora.

Akcja zawsze była kwietniowa, w tym roku w środku wakacji nie było już widać aż tak dużej ilości śmieci, gdyż brzegi są mocno zakrzewione. Natomiast w miejscach tzw. biwakowych lub tam, gdzie się da dojechać autem nad brzeg rzeki sporo jest pozostałości po wypoczywających i imprezowiczach – podsumował pierwszy dzień akcji jej organizator Mirosław Tłomak z firmy kajaki-na-skawie.

Drugi dzień akcji został zaplanowany na 7 sierpnia. Sprzątany będzie odcinek Grodzisko-Zator-Podolsze.