Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Wyróżnienie dla Rajdu na Groń Jana Pawła II

Wyróżnienie dla Rajdu na Groń Jana Pawła II

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

W dniach 7-9.12.2018r. w Uniejowie odbył się finał konkursu Promowanie i upowszechnianie aktywności fizycznej poprzez wyróżnienie najlepszych projektów pn. „100 lat Niepodległości na sportowo” realizowanych w środowisku wiejskim, zorganizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki wraz z Krajowym Zrzeszeniem Ludowe Zespoły Sportowe.

W 2018 roku organizatorzy zgłosili do konkursu 49 projektów, spośród których do finału dotarło 16.

Z powiatu wadowickiego do konkursu została zgłoszona impreza pod nazwą XIX Ogólnopolski Rajd Pieszy, Bieg i Rajd Rowerowy na Groń Jana Pawła II z okazji 100-lecia Niepodległości Polski zorganizowana przez Stowarzyszenie Szkoła dla Regionu – LKS Orkan wraz z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy.

Dzięki zapewnieniu sobie pierwszego miejsca w województwie małopolskim projekt trafił do finału krajowego, zajmując wysokie szóste miejsce.

Krajowa Komisja Konkursowa doceniła przede wszystkim innowacyjność projektu i powszechną dostępność, a także wsparcie organizacyjne i zaangażowanie finansowe przez samorządy w realizację projektu. Istotnym kryterium oceny była także liczba osób zaangażowanych przy realizacji oraz łączna liczba uczestników imprezy.

Warto wspomnieć, że w Rajdzie udział wzięło ponad 300 osób, a zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Wadowicach, Małopolskiego Zrzeszenia LZS oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tomicach.

 Wyróżnienie zostało odebrane przezJoannę Galus, Monikę Smazę, Włodzimierza Mamonia oraz Grzegorza Rossochackiego- działaczy Stowarzyszenia Szkoła dla Regionu – LKS Orkan, a zarazem  nauczycieli Zespołu Szkół CKU w Radoczy, a Małopolskie Zrzeszenie LZS reprezentował zastępca przewodniczącego MZ LZS w Krakowie Jacek Kucybała – „kierownik ekipy z Radoczy”.

Podczas trzydniowego pobytu uczestnicy mogli korzystać z leczniczych Term Uniejowskich, a także wziąć udział w zawodach sportowo-rekreacyjnych i innych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów.

Źródło: ZSCKU w Radoczy