Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Dolina karpia / Wielkie Zatorskie Żniwa Karpiowe 2016 zakończone

Wielkie Zatorskie Żniwa Karpiowe 2016 zakończone

Opublikowano w dniu: w kategorii: Dolina karpia   Wydarzenia  

W niedzielę (18.09) na łowisku wędkarskim „Podolsze” zorganizowano Wielkie Zatorskie Żniwa Karpiowe 2016. Podczas imprezy na scenie zaprezentowały się zespoły z poszczególnych gmin Doliny Karpia. Tomice reprezentował Zespół Śpiewaczy „Wesołe Gosposie” działający przy Kole Gospodyń Wiejskich z Witanowic.

Na gości czekały także: Kraina rękodzieła ze stoiskami prezentującymi wyroby rękodzielnicze oraz Wielki stragan kulinarny. Można było w nim degustować m.in. „radoczański jabłecznik” przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy oraz „kładzionkę ziemniaczaną”, którym częstowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Witanowic.

Jedną z atrakcji imprezy były Mistrzostwa Szkół Gastronomicznych w przyrządzaniu potraw grillowanych z karpia. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy reprezentowali uczniowie z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych: Przemysław Podgórny i Joanna Stybak. Ich „Grillowany karp w towarzystwie nie tylko warzyw” zachwycił jury i zapewnił im III miejsce.

foto: Jacek Pasternak