Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Kultura / Wernisaż wystawy poplenerowej „Tomice 2016”

Wernisaż wystawy poplenerowej „Tomice 2016”

Opublikowano w dniu: w kategorii: Kultura   Wydarzenia  

We wtorek (15.11) w Galerii Regionalnej „Przewiązka” przy ul. Karmelickiej 5 w Wadowicach (przychodnia ZZOZ) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy poplenerowej, będącej zwieńczeniem IX pleneru malarsko-fotograficznego im. F. Suknarowskiego „Tomice 2016” pod patronatem Wójta Gminy Tomice Witolda Grabowskiego. Plener odbył się w dniach 3-9 października i wzięło w nim udział 15 artystów plastyków i 20 fotografików.

Na ścianach przewiązki szpitala powiatowego swoje prace zaprezentowali:

PLASTYCY:  Bogumiła Celer z Bornego Sulinowa, Małgorzata Cichoń z Brzeźnicy, Waldemar Kaliczak z Warszawy, Florian Kohut z Rudzicy, Maja Dziopak z Konstancina, Piotr Machinek z Tych, Rafał Lenart, Ela Siwek i Roman Wróbel z Suchej Beskidzkiej. Z naszego środowiska: Mira Sabatowicz , Urszula Dąbrowa, Józef Ogiegło, Grzegorz Giermek i Zbigniew Jurczak.

FOTOGRAFICY: Irena Chudy, Robert Graca, Joanna Szymańska, Marian Natanek, Adam Wróbel, Sławomir Mastek, Teresa Rzycka, Małgorzata Wójtowicz, Władysław Adamik, Anna Nizińska, Janusz Świtalski, Jan Smolec, Janusz  Sobala, Ryszard Sobala, Agnieszka Wielińska, Krzysztof Cabak, Pablo Charnas, Katarzyna Pukło, Paweł Pilarz, Grażyna Obersztyn.

W inauguracji wystawy, oprócz pomysłodawcy i organizatora pleneru, Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej w Wadowicach, z prezesem Zbigniewem Jurczakiem na czele, wzięli udział autorzy prac – plastycy i fotograficy, dyrektor szpitala powiatowego Józef Budka,  sekretarz gminy Tomice Ryszard Góralczyk.

Wystawę można podziwiać od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 20 w miesiącach listopad-grudzień. Później wystawa zawita w Ośrodku Kultury w Tomicach.