Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Wakacyjny lipiec w Ośrodku Kultury Gminy Tomice

Wakacyjny lipiec w Ośrodku Kultury Gminy Tomice

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

W lipcu Ośrodek Kultury Gminy Tomice przygotował szereg atrakcji. Dzieci aktywizowały się zarówno w Tomicach, jak i wszystkich miejscowościach naszej gminy, które pracownicy odwiedzali z ciekawym programem zajęć dwukrotnie. Nosił on nazwę „Wakacyjne spotkania z kulturą”. To pierwsza tego typu inicjatywa. Spotkała się z zainteresowaniem najmłodszych i ich rodziców. Frekwencja na warsztatach „zewnętrznych” dopisywała. Średnio na 10 wyjazdowych spotkaniach pojawiało się 20 dzieci. W samych Ośrodku zaplanowano tygodniówkę.

Warsztaty i propozycje zabaw spodobały się uczniom, gdyż były zróżnicowane. Dzieci piekły gofry oraz naleśniki, budowały roboty z klocków, uczestniczyły w zajęciach tanecznych (zumba oraz taniec współczesny), wykonywały naszyjniki, bransoletki, mozaiki. Samodzielnie wydmuchiwały olbrzymie bańki mydlane, brały także udział w ożywianiu bajkowych postaci, nadając im kolory. Z bohaterami kreskówek uczestnicy spotkali się także podczas Bajkowiska, czyli projekcji filmów połączonej z konsumpcją popcornu w sali Ośrodka Kultury Gminy Tomice. Nieobca dla korzystających z zajęć stała się praca z kolorową masą solną, dzięki której mogły wykonywać obrazki. Na warsztatach techniczno – plastycznych „Mój pierwszy dom”, budowano domki z miniaturowych cegiełek i wodorozcieńczalnej zaprawy murarskiej. W pierwszym miesiącu wakacji odbywały się również zajęcia sportowe w różnej formie. Oferta Ośrodka dawała możliwość współzawodnictwa w spartakiadach, meczach gigantyczną piłką dmuchaną, grach i zabawach na świeżym powietrzu. W pierwszym tygodniu lipca starsze i młodsze dzieci wystartowały w Piłkarskich Wakacjach na boisku w Radoczy. Oferta sportowa została wzbogacona o pływanie kajakiem po stawie Młyńskim w Tomicach.

W lipcu dzieci wzięły udział w trzech wycieczkach. Najpierw udały się do Centrum Szkła i Ceramiki oraz Centrum Wspinaczkowego Reni Sport w Krakowie, następnie zwiedziły Dom Rodzinny Jana Pawła II oraz Muzeum Miejskie w Wadowicach. Podczas trzeciej wycieczki dzieci wraz opiekunami wybrały się do Mini zoo – Zwierzyniec Kopytkowo w Izdebniku, a później do Lanckorony, gdzie najpierw zjadły pizzę w restauracji Verona, a później w rynku wysłuchały opowieści o początkach miasta, jego zabytkach oraz ich pierwotnej funkcji.

Źródło: OKGT