Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Wakacyjne remonty w szkołach zakończone

Wakacyjne remonty w szkołach zakończone

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

Okres wakacyjny pozwolił na przeprowadzenie dużych inwestycji w dwóch placówkach oświatowych: w Szkole Podstawowej w Radoczy i Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Witanowicach.

W Radoczy wykonano remont kotłowni w budynku szkoły. Polegał on na demontażu istniejącego kotła gazowego, kotła na paliwo stałe oraz dwóch hydroterm gazowych. W ich miejsce zamontowano nowe kotły gazowego wraz z instalacją i osprzętem. Jednocześnie nastąpiła zmiana sposobu zasilania instalacji c.o., zmodyfikowano ilość obiegów grzewczych oraz wymieniono odcinek rurociągów instalacji c.o. prowadzonej z kotłowni do budynku przedszkola. Przeprowadzone prace remontowe za łączną kwotę 155.894,68 zł pozwolą na zwiększenie mocy cieplnej i ogrzanie pomieszczeń szkoły, nowej sali gimnastycznej i budynku nowego przedszkola.

W Witanowicach wykonano wymianę pokrycia dachu na budynku sali gimnastycznej oraz instalacji odgromowej. Ponadto zamontowano schody drewniane składane poddaszowe, drabinkę aluminiową wraz wykonaniem otworu w stropie żelbetowym oraz obróbkę schodów strychowych, a także wykonano otwór w ścianie szczytowej wraz z montażem i obróbką drzwiczek rewizyjnych na poddasze nieużytkowe. Zmiany objęty również samą salę gimnastyczną. Została ona przemalowana, a szczeliny łączące sufit ze ścianą ocieplone i zasłonięte listwami przysufitowymi. Łącznie remont wyniósł 137.760,00 zł. Dodatkowo zamontowane zostało nowe oświetlenie ledowe oraz wentylatory mechaniczne.