Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Kultura / W Woźnikach „z kolędą przez pokolenia”

W Woźnikach „z kolędą przez pokolenia”

Opublikowano w dniu: w kategorii: Kultura   Wydarzenia  

Od wielu dni uczniowie szkoły podstawowej w Woźnikach ćwiczyli wraz ze swoimi wychowawcami kolędy i pastorałki. Wszystko po to, aby w Uroczystość Trzech Króli (06.01) zaprezentować się mieszkańcom Woźnik i Zygodowic podczas wspólnego kolędowania. Dyrekcja wraz z Gronem Pedagogicznym, Radą Rodziców i uczniami szkoły podstawowej w Woźnikach na tą uroczystość zaprosiła również dziadków i babcie, by razem z nimi „Kolędować przez pokolenia”.

Blisko 400 osób musiała pomieścić sala gimnastyczna w Woźnikach. Wszystkich obecnych powitała Dyrektor szkoły Lidia Wilk. Na wspólne kolędowanie przybyli m.in. Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski, Sekretarz Gminy Tomice Ryszard Góralczyk, ks. proboszcz Tomasz Kalisz, radni: Antoni Adamczyk, Daniel Mruczek i Ireneusz Bałys, sołtysi: Bogusława Kubarek i Jerzy Rzepa oraz prezez OSP Woźniki Szymon Klimeczko.

Na okazale prezentującej się scenie gościom zaprezentowały się grupy przedszkolne oraz uczniowie z poszczególnych klas, zespół śpiewaczy „Woźniczanki”, rodzice uczniów oraz grono pedagogiczne. Nie mogło zabraknąć też Orkiestry Dętej z Zygodowic. Tym razem zaprezentowała się najmłodsza jej część wraz ze swoim kapelmistrzem Danielem Mruczkiem. Małą niespodziankę sprawił ks. proboszcz Tomasz Kalisz, który dał popis gry na harmonijce ustnej.

Blisko dwugodzinna uroczystość „Z kolędą przez pokolenia” była doskonałą okazją do wspólnego kolędowania i integracji mieszkańców woźnickiej parafii.

KOLĘDOWY DEBIUT PRZEDSZKOLAKÓW Z GRUPY „CUKIERECZKI” Z SP WOŹNIKI
(oglądaj na kanale YouTube)