Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / VI sprzątanie Skawy – zebrano blisko pół tony śmieci

VI sprzątanie Skawy – zebrano blisko pół tony śmieci

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

Niekorzystna prognoza pogody na sobotnie przedpołudnie (22.04) sprawdziła się. Padało i wiał silny wiatr. Mimo to przy moście drogowym w Wadowicach zebrała się 18 osobowa grupa pasjonatów, która już po raz szósty postanowiła na odcinku do Woźnik posprzątać Skawę i jej brzegi z zalegających śmieci. Sprzątanie rzeki Skawy zorganizowała firma „Kajaki-na-Skawie” wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Tomickiej.

Pierwsza partia śmieci została posegregowana podczas przerwy przy moście drogowym w Witanowicach. Tam też do kajakarzy dołączyli mieszkańcy gminy, druhowie strażacy z OSP Tomice oraz członkowie Stowarzyszenia „Blisko Skawy”, którzy po raz kolejny włączyli się do akcji i spacerując wzdłuż brzegów Skawy również zebrali sporo śmieci.

Zakończenie odbyło się przy boisku sportowym w Woźnikach, gdzie kajakarze mogli odpocząć i nabrać sił dzięki ciepłemu posiłkowi. Na nich czekali też tam pracownicy Gminnego Zakładu Komunalnego w Tomicach, dzięki którym zebrane śmieci trafią na wysypisko.

Podczas sobotniego sprzątania rzeki Skawy, podobnie jak w roku ubiegłym, odbyła się uroczystość zamontowania, tym razem przy boisku sportowym w Woźnikach, „Znaku Wodnego” – nagrody przyznanej Stowarzyszeniu Przyjaciół Ziemi Tomickiej w konkursie „Zaadoptuj rzekę” w kategorii II – za współpracę i zaangażowanie największej ilości uczestników i podmiotów w akcję „Sprzątanie rzeki Skawy”.

Pierwszy dzień akcji wsparło Starostwo Powiatowe w Wadowicach, Urząd Miejski w Wadowicach, Urząd Gminy Tomice, PTTK o/Wadowice oraz Stowarzyszenie „Blisko Skawy”.

W niedzielę (23.04) na terenie gmin Spytkowice i Brzeźnica, nastąpi ciąg dalszy akcji. Tym razem kajakarze sprzątać będą Wisłę.