Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Kultura / V Festiwal Piosenki Patriotycznej

V Festiwal Piosenki Patriotycznej

Opublikowano w dniu: w kategorii: Kultura   Wydarzenia  

We wtorek (14.11) w Ośrodku Kultury Gminy Tomice został zorganizowany V Festiwal Piosenki Patriotycznej, który kierowany był do dzieci szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej z terenu Gminy Tomice. Celem konkursu było propagowanie i popularyzacja piosenek patriotycznych, pieśni polskich i żołnierskich. W Festiwalu wzięło udział ponad 200 uczestników w tym 17 zespołów i 28 solistów.

Komisja konkursowa w składzie: Paweł Polak (przewodniczący jury),Elwira Dąbrowska (członek jury ) oraz Krystyna Jacek (członek jury) przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

Kategoria I (klasy I-III)
Zespoły:

I miejsce – klasa III A (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Witanowicach) – opiekun Renata Iciek
II miejsce – Zespół „Perełki” (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Witanowicach) – opiekun Dorota Klaja
III miejsce – Duet: Julia Michalska, Remigiusz Stanek (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Witanowicach) – opiekun  Barbara Jasińska
wyróżnienie – Zespół „Promyczek” (Szkoła Podstawowa w Woźnikach) – opiekun Mariola Garus
Soliści:
I miejsce – Zuzanna Tabak (Szkoła Podstawowa w Woźnikach) – opiekun Mariola Garus
II miejsce – Maja Kwarciak (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Witanowicach) – opiekun Magdalena Kwarciak
III miejsce – Alan Mazuga (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tomicach) – opiekun Elżbieta Henzel
wyróżnienie – Amelia Skorus (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tomicach) – opiekun Dorota Bilińska

Kategoria II (klasy IV-VI)
Zespoły:
I miejsce – Zespół „Karmelki” (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Witanowicach) – opiekun Beata Kokoszka
II miejsce – Justyna Nowak, Aleksandra Koźlak, Milena Majtyka, Patrycja Siemasz (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tomicach) – opiekun Anna Karcz
III miejsce – Zespół „Trio” (Szkoła Podstawowa w Woźnikach) – opiekun Agnieszka Sienkiewicz
wyróżnienie: Duet muzyczny z Radoczy (Szkoła Podstawowa w Radoczy) – opiekun Adrianna Zycha-Gurdek
Soliści:
I miejsce – Olga Dereniowska (Szkoła Podstawowa w Woźnikach) – opiekun Agnieszka Sienkiewicz
II miejsce – Karolina Żurek (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Witanowicach) – opiekun Beata Kokoszka
III miejsce – Wiktoria Mostowik (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Witanowicach) – opiekun Beata Kokoszka
wyróżnienie: Zuzanna Gibas (Szkoła Podstawowa w Radoczy) – opiekun Adrianna Zycha-Gurdek

 Kategoria III (klasa VII  i gimnazjum)
Zespoły:
I miejsce – uczennice z klasy VII (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Witanowicach) – opiekun Beata Kokoszka
II miejsce – Duet: Martyna Piskurewicz, Monika Grzesło (Gimnazjum w Tomicach) – opiekun Anna Karcz
III miejsce – Chór (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tomicach) – opiekun Adrianna Zycha-Gurdek
wyróżnienie – Zespół „Duo” (Gimnazjum w Tomicach) – opiekun Anna Karcz
Soliści:
I miejsce – Agnieszka Nicieja (Gimnazjum w Tomicach) – opiekun Anna Karcz
II miejsce – Natalia Ściera (Szkoła Podstawowa w Woźnikach) – opiekun Agnieszka Sienkiewicz
III miejsce – Aleksandra Kantorska (Szkoła Podstawowa w Radoczy) – opiekun Adrianna Zycha-Gurdek
wyróżnienie – Maja Iciek (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tomicach) – opiekun Anna Karcz