Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Ukarany za nielegalne wyrzucenie śmieci

Ukarany za nielegalne wyrzucenie śmieci

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

W ciągu ostatnich kilku dni po raz kolejny udało się zidentyfikować właściciela śmieci, które zostały porzucone nad brzegami Skawy w Woźnikach. Okazał się nim mieszkaniec powiatu wadowickiego, który został już ukarany mandatem w wysokości 300 zł oraz zobowiązany do ich usunięcia. Niestety śmieciarze są nadal wśród nas. Pomimo funkcjonujących nowych rozwiązań dotyczących gospodarki śmieciami, co jakiś czas pojawiają się one jeszcze w rowach przy drogach i w zagajnikach.

Dzięki interwencjom mieszkańców, którzy w trosce o porządek i czystość środowiska informują na bieżąco Urząd Gminy o takich przypadkach oraz prowadzonym przez funkcjonariuszy policji postępowaniom, bardzo często tożsamość osób, których śmieci zalegają na nielegalnych wysypiskach, jest ustalana, a sprawca wykroczenia karany. Warto nadmienić, że obecnie trwają poszukiwania właściciela opadów – płyt azbestowych porzuconych w korycie rzeki Skawy oraz dużego, nielegalnego wysypiska śmieci w Radoczy.

Ale przypominamy również, że w sytuacji kiedy nie udaje się zidentyfikować „śmieciarza”, ustawa o odpadach mówi: domniemywa się, że władający powierzchnią ziemi jest posiadaczem odpadów znajdujących się na nieruchomości i on ponosi za to odpowiedzialność.

Ukarany za nielegalne wyrzucenie śmieciUkarany za nielegalne wyrzucenie śmieciUkarany za nielegalne wyrzucenie śmieciUkarany za nielegalne wyrzucenie śmieci