Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Trwa akcja „NAPEŁNIJ SERCE DOBROCIĄ”

Trwa akcja „NAPEŁNIJ SERCE DOBROCIĄ”

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

Od 30.12.2020 r. Szkoła Podstawowa w Woźnikach zaprasza wszystkich tych, którym nie jest obojętny los innych, do włączenia się do charytatywnego zbierania plastikowych nakrętek, pod hasłem „Napełniaj Serce Dobrocią”. Akcja ta została zorganizowana przy współudziale Firmy” De Heus” – producenta pasz w Spytkowicach, która przygotowała metalowe serce, przeznaczone do tej szlachetnej zbiórki.

Ta znana w całym kraju akcja ma na celu wspomaganie stowarzyszeń i fundacji pomagających osobom potrzebującym. Zebrane nakrętki są sprzedawane do skupów, a pieniądze zasilają konta organizacji, wybranych przez ofiarodawców. 

Uczniowie i rodzice już niejednokrotnie angażowali się w zbiórki zorganizowane na terenie szkoły, otwierając swoje serca dla tych, którzy potrzebują pomocy i wsparcia. Zbiórka Nakrętek do metalowego serca będzie trwała do końca marca 2021 r.

Pieniądze ze sprzedaży nakrętek ofiarujemy Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci – Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie.

Metalowe serce będzie wystawione przy wejściu do szkoły od strony bezpiecznej ścieżki i tam będzie można zapełniać go darami serca, którymi w tym przypadku będą plastikowe nakrętki.

Źródło: SP w Woźnikach