Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Tomickie Spotkania Ceramiczne

Tomickie Spotkania Ceramiczne

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

W czwartkowe popołudnia (20 i 27.09) w Ośrodku Kultury odbyły się dwa warsztaty ceramiczne. O godzinie 16.00 panie instruktorki z Regionalnego Ośrodka Kultury w Zatorze pracowały z dziećmi, a o 17.15 z osobami z grup defaworyzowanych. W obu przypadkach spotkania miały na celu lepienie z gliny miseczki.

Obie grupy pracowały z zapałem i wielka dokładnością, zadając pytania prowadzącym, a przy tym zgłębiając nieco tajniki ceramiki. Bardzo ważnym aspektem był fakt integracji pracujących, atmosfera podczas formowania glinianych płatków w kształt naczynia była bardzo dobra. Ożywione dyskusje i rozmowa z prowadzącymi pozwalały wszystkim uczestniczącym w warsztatach na spontaniczne działanie i zwiększoną kreatywność.

Osoby biorące udział w warsztatach muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż ostateczny efekt ich pracy będzie widoczny po drugim wypaleniu miseczek, które uczestnicy zajęć w miniony czwartek szkliwili.

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu: „Organizacja cyklu spotkań bazujących na obiektach znajdujących się w Ekomuzeum Doliny Karpia w ramach Klubu Ekomuzealnika Doliny Karpia na rzecz promocji obszaru”.

Realizacja projektu przez Ośrodek Kultury w Tomicach jest możliwa dzięki otrzymanemu dofinansowaniu grantu „Zorganizowanie spotkań dla lokalnej społeczności stanowiących atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu” ze Stowarzyszenia Dolina Karpia.

Tomickie Spotkania Ceramiczne