Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Tłumy na Pikniku Rodzinnym w Lgocie

Tłumy na Pikniku Rodzinnym w Lgocie

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

W 2013 roku powstało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Lgota. Przez długi czas, po przekazaniu przez Radę Gminy byłej szkoły w Lgocie, jej członkowie pracowali nad uporządkowaniem terenu wokół budynku. Efekt końcowy można było oglądnąć przybywając w niedzielę (28.08) na Piknik Rodzinny.

Impreza zgromadziła nie tylko mieszkańców sołectwa, ale też całej Gminy. Dla tak tłumnie przybyłych gości organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Najmłodsi mogli poszaleć na strukturach dmuchanych oraz pojeździć quadem ratowniczym. Dla nich również przygotowano szereg gier i zabaw. Nieco starsi mogli wziąć udział w pokazach pierwszej pomocy, przyglądnąć się pracy strażaków oraz oglądnąć pokaz wyrzutu płonącego oleju, co na obserwujących zrobiło duże wrażenie. Dorośli zaś mogli odpocząć w specjalnie przygotowanych namiotach i skorzystać z obficie zaopatrzonego bufetu.

W trakcie Pikniku wiele działo się na arenach sportowych. Rozegrano miniturniej piłki nożnej MDP z Lgoty, Woźnik, Witanowic i Radoczy. Kibice głośno dopingowali zawodników także podczas meczu pomiędzy Stowarzyszeniem a OSP Lgota. Największe emocje wzbudził jednak mecz pomiędzy dziewczętami z OSP Lgota a IV ligową drużyną Queens Witanowice. Na dodatkowych obiektach rozegrano zaś turniej dwójek w piłce siatkowej oraz turniej badmintona.

Oczywiście nie mogło zabraknąć też loterii fantowej, a zabawa przy starej szkole w Lgocie trwała do późnych godzin wieczornych.

Foto: Pablo Charnas