Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Tegoroczne „Majowe Bałysowanie” wyjątkowo online

Tegoroczne „Majowe Bałysowanie” wyjątkowo online

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

Trwające od dwóch miesięcy przygotowania do tegorocznego „Majowego Bałysowania” zostały przerwane przez epidemię koronawirusa. Artyści skupieni wokół galerii sztuki „Bałysówka” nie zrezygnowali jednak ze zorganizowania wyjątkowej wystawy, która miała mieć swój wernisaż podczas święta naszej gminy. Została ona udostępniona wszystkim miłośnikom sztuki online.

„W stronę ciszy” to temat tegorocznej wystawy artystów w Galerii Sztuki Bałysówka w Tomicach, przy ulicy Świętego Jakuba 2. Temat zaproponowany w zeszłym roku, nagle okazał się wyjątkowy. Żyjemy w „głośnym” świecie, gdzie coraz trudniej znaleźć ciszę. Nasz świat wymaga od nas nieustannej uwagi, intensywnego myślenia, rozwiązywanie problemów, podejmowania różnych decyzji. Stajemy się psychicznie zmęczeni, roztargnieni, zagubieni, sfrustrowani. I nagle, wylądowaliśmy wszyscy na przymusowej kwarantannie. Zaniepokojeni, w trosce o zdrowie swoich bliskich, często bez pracy, w lepszym przypadku z pracą zdalną lub bardzo odpowiedzialną i grożącą ryzykiem zachorowania, z dziećmi 24 godziny na dobę, ich nauką w domu, święta bez rodziny, bez znajomych. I coraz częściej jesteśmy sami ze swoimi myślami, emocjami, pomysłami. Coraz częściej wokół nas cisza. Ale jednocześnie stajemy się coraz bardziej twórczy. Te obrazy i rzeźby powstały w naszej obecnej sytuacji i przedstawiają myśli i odczucia artystów. Nasza wystawa odbywa się w tym roku tylko w online, może w późniejszym terminie będzie mogła zagościć na ścianach Galerii Sztuki Bałysówka – tak o wystawie  właścicielka „Bałysówki Mira Sabatowicz.

Tegoroczna podróż odbywa się wspólnie ze znanymi już artystami skupionymi wokół „Bałysówki”. Są to: Zbigniew Ziob, Elżbieta Siwek, Roman Wróbel, Zofia Wróbel, Mira Sabatowicz, Marek Łasak, Tadeusz Maj, Marian Koman, Grzegorz Giermek, Marcel Gałuszka, Józef Watychowicz, Antoni Korycik, Jan Bednarz, Irena Lurie-Chudy, Zdzisław Jucha, Dorota Klimczak, Grażyna Obersztyn oraz Barbara Talar.

Zapraszamy serdecznie do wirtualnej podróży w stronę ciszy na www.bałysowka.pl