Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Edukacja / „Statuetka Kreatywności” powędrowała do Witanowic

„Statuetka Kreatywności” powędrowała do Witanowic

Opublikowano w dniu: w kategorii: Edukacja   Wydarzenia  

„Deficyt wody na Ziemi” to temat Ekologicznej Olimpiady Kreatywności – wieloetapowego projektu zrealizowanego po raz kolejny w szkole podstawowej w Woźnikach. Tegoroczna, piąta edycja, odbyła się w środę (16.05) w woźnickiej placówce.

Tegoroczną imprezę swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście, m.in. Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski, Przewodniczący Rady Gminy Zygmunt Szymczak wraz z radnymi i sołtysami, ksiądz proboszcz Tomasz Kalisz, dyrektorzy szkół – Andrzej Zieliński, Anna Adamik i Józef Żegliński, kierownik warsztatów szkolnych w ZSCKU w Radoczy Józef Jodłowski, przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich oraz eksperci: Jolanta Mazurkiewicz (była dyrektor SP Woźniki), Mira Sabatowicz (właściciel galerii sztuki „Bałysówka”), Urszula Cimoch (ekodoradca w UG Tomice) i Ryszard Góralczyk (Sekretarz Gminy). Wśród zaproszonych gości znaleźli się również opiekunowie i trenerzy drużyny z zaprzyjaźnionej węgierskiej szkoły w Kecskemet: Krystyna Papp, Kriszta Horwath, Zsuza Bajtay oraz Peter Gárdonyi.

Drużyny Ekobajtki z Radoczy, Aquarele z Witanowic, Strażnicy Wody z Tomic oraz Czarne delfiny z naszej szkoły w czasie prezentacji teatralnych „Wyzwań Drużynowyc”h starały się przybliżyć wszystkim problem deficytu wody na Ziemi. W czasie ośmiominutowego niemego filmu trzeba było za pomocą interaktywnej mapy świata, pokazać kraje, w których brakuje wody i za pomocą tej mapy przenieść akcję filmu do jednego z tych krajów i pokazać dzień z życia jego mieszkańców. W wyzwaniu tym oraz w „Wyzwaniu Na Już” gościnnie zaprezentowała się drużyna L.I.K.E ze szkoły węgierskiej wraz z trenerkami.

W tym roku po raz pierwszy można było zobaczyć zmagania z Wyzwaniem Na Już na żywo. W porannych godzinach zmierzyły się z tym zadaniem dzieci z poszczególnych drużyn, zdobywając pierwsze punkty, a podczas głównej uroczystości – drużyna złożona z gości: Anny Adamik, Alicji Kolasy, Witolda Grabowskiego, Ryszarda Góralczyka, Józefa Żeglińskiego, Andrzeja Zielińskiego, Zygmunta Szymczaka oraz Józefa Jodłowskiego. Drużyna gości wykonała zadanie w 28 sekund, zdobywając maksymalną ilość punktów. Zadanie polegało na zbudowaniu urządzenia do usuwania piłek z kartonowych tub. Do dyspozycji były nietypowe materiały: wyciory fajkowe, plastikowe łyżki, gumki recepturki, folia aluminiowa, gazeta, słomki, linijka, metalowe kółka, sznurek.

Zwycięzcą V Ekologicznej Olimpiady Kreatywności została drużyna Aquarele z Witanowic. I to ona otrzymała cenną statuetkę, którą wręczył Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski.