Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Spotkanie z twórcami ludowymi z Witanowic

Spotkanie z twórcami ludowymi z Witanowic

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

W czwartek (02.03) w zespole szkolno-przedszkolnym w Witanowicach z mieszkańcami naszej gminy spotkali się twórcy ludowi pochodzący z Witanowic. Spotkanie zorganizowane zostało przez Komitet Organizacyjny i ZSP w Witanowicach w ramach obchodów 700-lecia Wsi i Parafii Witanowice, które swym honorowym patronatem objął Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski.

Na trwającym ponad dwie godziny spotkaniu o swoich pasjach opowiadali: Jadwiga Galas – hafty, Stanisława Sroka – hafty, Krystyna Jacek – wiersze, Halina Mozgała-Byrska – obrazy, Stanisław Jończyk – rzeźba w drewnie (zaprezentował też warsztat rzeźbiarza), Tadeusz Odrzywolski – wyroby z wikliny, Bożena i Jerzy Gracjaszowie – obrazy, rzeźba w drewnie. Zaprezentowano również prace nieobecnej na spotkaniu Stanisławy Majtyki – kobiece stroje ludowe (krakowskie).

Każdego twórcę i jego dorobek  przedstawił dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Witanowicach Tadeusz Kasperek. Twórcy opowiadali o swoich pracach, sposobach, technikach i kiedy powstawały, odpowiadali na pytania zebranych gości.

Wśród nich byli mieszkańcy Witanowic, nauczyciele i dzieci miejscowej szkoły, proboszcz parafii w Witanowicach, sołtys wsi oraz przedstawiciele prasy.

Foto i video: www.powiatlive.pl