Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Seniorzy zaczynają być aktywni

Seniorzy zaczynają być aktywni

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

Wraz z upływem lat przybywa w naszej Gminie osób starszych, dysponujących dużą ilością wolnego czasu i chcących ten czas spożytkować w sposób aktywny. W celu zaspokojenia potrzeb osób starszych, okazania im większego zainteresowania i wsparcia w naszej Gminie podjęte zostały działania mające na celu aktywizację seniorów 60+.

Pierwszym krokiem było zaproszenie, skierowane przez Wójta Gminy Tomice Witolda Grabowskiego, na spotkanie w Urzędzie Gminy Tomice (07.05). Kilkunastu przybyłych seniorów miało okazję zapoznać się z możliwościami organizacji i funkcjonowania KLUBU SENIORA w Gminie Tomice. Na spotkanie przybyli również przedstawiciele Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych MILA z Krakowa, którzy wprowadzili zabranych w temat partycypacji społecznej seniorów oraz przybliżyli możliwości integracji osób starszych.

Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski zauważył, że widzi potrzebę powstania klubu seniora, czyli miejsca spotkań osób starszych , gdzie można porozmawiać z sąsiadem w podobnym wieku i wspólnie z nimi spędzić czas w miłej atmosferze, a także miejsca, które będzie integrować i wspierać aktywność osób starszych, ale przede wszystkim zapewniać im dobre towarzystwo i rozrywkę w pobliżu miejsca zamieszkania. Dlatego też planuje kolejne spotkanie z seniorami.

Podczas spotkania zostały zaprezentowane również zasady uczestnictwa w projekcie „Małopolski e-Senior” realizowanym przez Fundację Instytut Myśli Innowacyjnej ze Starego Sącza we współpracy z Gminą Tomice. Po spotkaniu zostało złożonych 8 deklaracji udziału w projekcie, którego celem będzie poprawa umiejętności korzystania z komputera i Internetu. Przypominamy, że nabór trwa do 14 maja br. a ilość miejsc jest ograniczona.

Więcej o projekcie „Małopolski e-Senior” oraz deklaracje udziału.