Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Rząd wprowadza nowe ograniczenia

Rząd wprowadza nowe ograniczenia

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

W ostatnim czasie coraz bardziej rośnie liczba zakażeń koronawirusem w Polsce, w ostatnich dwóch dniach padły kolejne niechlubne rekordy największej ilości od początku epidemii. Z tego powodu rząd ogłosił nowe ograniczenia, które będą obowiązywać przez kolejne dwa tygodnie.

Jak poinformowało w czwartek (25.03) Ministerstwo Zdrowia, w Polsce w ciągu minionej doby odnotowano największą ilość potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem od początków epidemii w naszym kraju. W związku z tym na zwołanej w trybie plinym konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Andrzejem Niedzielskim poinformowali o kolejnych ograniczeniach w kraju wprowadzonych przez rząd, które będą obowiązywać od soboty (27.03) na dwa tygodnie. Wprowadzone wcześniej nadal obowiązują.

Dotyczą one:

– wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2000 m2 zostaną zamknięte (składu budowlane oraz hurtownie pozostaną otwarte)
– mniej osób będzie mogło przebywać w sklepach i kościołach – 1 osoba na 20m2 (obecnie jest to 1 osoba na 15 m2)
– zamknięte zostają salony fryzjerskie i kosmetyczne
– przedszkola i żłobki zamknięte od 27 marca do 9 kwietnia (nie dotyczy to dzieci rodziców, którzy pracują w służbie zdrowia)
– z obiektów sportowych będą mogli korzystać jedynie zawodowcy

Rząd rekomenduje pracę zdalną – tam gdzie jest to możliwe oraz pozostanie w domach w czasie świąt: spędzenia ich z domownikami. Nie wprowadzono zakazu przemieszczania się.