Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Rusza bezpłatna linia komunikacyjna Tomice-Radocza-Tomice

Rusza bezpłatna linia komunikacyjna Tomice-Radocza-Tomice

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

W poniedziałek (08.11) o godz.6.09 z przystanku przy Urzędzie Gminy wyruszy na trasę pierwszy bus w ramach bezpłatnej linii komunikacyjnej Tomice – Radocza – Tomice. Zaplanowanych zostało 5 kursów dziennie, których godziny zostały dostosowane do oczekiwań mieszkańców.

Linię obsługiwać będzie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Pszczynie. Trasa rozpocznie się na przystanku w Tomicach i będzie prowadzić przystankami Tomice-Skrzyżowanie, Radocza I, Radocza-Szkoła, Radocza-Osiedle Pętla, Radocza-Derpowizna, Radocza-Wieś, Radocza-Park, Radocza-Szkoła, Radocza I i Tomice-Skrzyżowanie. Kurs bezpłatny zakończy się na przystanku Tomice.

Przewoźnik zapewnił także możliwość przejazdu na trasie Wadowice-Tomice-Wadowice tymi samymi kursami. Bilet kosztuje 2 zł. Istnieje także możliwość zakupu miesięcznego w cenie 30 zł.

Na funkcjonowanie nowej linii komunikacyjnej na terenie naszej Gminy udało się pozyskać dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Wsparcie w kwocie 8.100 zł obejmuje funkcjonowanie linii do końca bieżącego roku.

ROZKŁAD JAZDY:

Rusza bezpłatna linia komunikacyjna Tomice-Radocza-Tomice