Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Remiza w Woźnikach wizytówką sołectwa

Remiza w Woźnikach wizytówką sołectwa

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

W poniedziałek (21.10) nastąpił długo wyczekiwany moment odbioru prac remontowych przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Woźnikach. Wójt gminy Tomice Witold Grabowski, przedstawiciele GS „Samopomoc Chłopska”, inspektor nadzoru oraz właściciel firmy budowlanej dokonali komisyjnego przeglądu przeprowadzonych robót.

Prace przy remizie były możliwe dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemu w ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2019” ogłoszonego przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie i środkom otrzymanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Dzięki tegorocznym dotacjom udało się wyremontować schody wejściowe i wykonać przy nich balustradę stalową, wyremontować odwodnienie wód opadowych i wykonać opaskę z kostki brukowej wokół budynku, odnowić klatkę schodową, a przede wszystkim wykonać termomodernizację całego budynku i nowy odcinek chodnika przed remizą z kostki brukowej, która zastąpiła stare płyty chodnikowe. Całość prac wykonanych w tym roku zamknęła się kwotą 250.632,00 zł, z tego pozyskano 63,670,00 zł środków zewnętrznych.

Trzeba też pamiętać, że z zeszłorocznym pierwszym etapie prac wykonano zadaszenie nad wejściami i odprowadzenie wód odpadowych rynnami, docieplono strop w budynku, wymieniono stolarkę drzwiową i okienną, zamontowano nowe parapety oraz wymalowano dach wraz z elementami odwodnienia, rurami osłonowymi i podbitką. Na ten cel Gmina wydatkowała 163.661,00 zł.

A tak było: