Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Rajd cyklistów w setną rocznicę urodzin Jana Pawła II

Rajd cyklistów w setną rocznicę urodzin Jana Pawła II

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

W niedzielę (26.07) z Wadowic wyruszył VELORAJD’20 Wadowice-Kraków, zorganizowany przez Rowerową Akademię Królewską dla uczczenia 100. rocznicy urodziny Jana Pawła II. Został on objęty honorowym patronatem Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza oraz błogosławieństwem Metropolity Krakowskiego Księdza ABP Marka Jędraszewskiego. Rajd został wsparty przez władze samorządowe gmin, przez które przejeżdżała grupa kilkudziesięciu rowerzystów: Wadowic, Tomic, Zatora, Spytkowic, Brzeźnicy, Kalwarii Zebrzydowskiej, Skawiny i Krakowa.

Rajd rozpoczął się o godz. 9.00 na placu Jana Pawła II w Wadowicach. Po przejechaniu dwóch kilometrów cykliści zatrzymali się na krótki postój przy budynku szkoły przy ul. Dworskiej 9, gdzie kilka lat temu powstało miejsce obsługi rowerzystów. Oczekiwał tam na nich Wójt gminy Tomice Witold Grabowski, który przywitał uczestników rajdu, wśród których znalazł się m.in. olimpijczyk Jan Brzeźny oraz wręczył pamiątkową statuetkę jednemu z zasłużonych rowerzystów.

W podziękowaniu za otrzymane wsparcie Wójt gminy Tomice Witold Grabowski otrzymał od organizatorów rajdu obraz oraz medal upamiętniający to wydarzenie.