Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Sport / Radockie turniejowe zmagania w tenisie stołowym

Radockie turniejowe zmagania w tenisie stołowym

Opublikowano w dniu: w kategorii: Sport   Wydarzenia  

W sobotę (23.01) w Wiejskim Domu Kultury w Radoczy (remiza OSP) rozegrano II edycję Turnieju w Tenisie Stołowym dla mieszkańców Radoczy, którego głównym organizatorem był Ludowy Klub Sportowy „ORZEŁ” Radocza. Punktualnie o godz. 13:00 rozpoczęto zmagania w kategoriach kobiet oraz mężczyzn 14-40 lat. Podobnie jak i w ubiegłym roku rozgrywki w kat. Kobiet rozegrano w systemie „każdy z każdym” – mecz plus rewanż. Tytuł, powtórnie bezkompromisowo, zdobyła Ewa Pytlowska, wygrywając kolejno z Małgorzatą Standio i Magdaleną Sporysz.

Wśród mężczyzn zmiana tenisisty dzierżącego tytuł Mistrza miejscowości Radocza na kolejny rok. Po emocjonujących rozgrywkach zdobył go, zasłużony działacz LKS „ORZEŁ” oraz OZPN Wadowice, Tomasz Adamczyk. Miejsce drugie przypadło dla Tomasza Szafrana, natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się ubiegłoroczny triumfator, Grzegorz Pszczeliński.

Kolejną kategorią wiekową rozgrywaną podczas turnieju była kat. 40+, która cieszyła się największym zainteresowaniem wśród kibiców. Od godziny 16:00 seniorzy miejscowego sportu dzielnie rywalizowali o zwycięstwo w zawodach rozgrywanych systemem „turniejowym”. Rozlosowano dwie grupy, w których po zaciętej walce wyłoniono kolejne miejsca. Następnie, w drugim etapie „walki” utworzono drabinkę pucharową, która pozwoliła rozstrzygnąć losy pucharu. Tytuł mistrzowski pozostał w rekach Teresy Tomiczek, która nie miała sobie równych w decydujących momentach poszczególnych spotkań. Drugie miejsce zajął Marek Pytlowski, a po zaciętym pojedynku trzecie miejsce wywalczył ksiądz Janusz Sołtys który pokonał Ryszarda Orkisza. Niestety, ogólnie do gry w Turnieju przystąpiło aż o 20% mniej osób niż w roku ubiegłym. Niemniej jednak, organizatorzy doceniają zainteresowanie turniejem wśród mieszkańców Radoczy, którym nie są obojętne bezinteresowne wysiłki osób działających społecznie. Na podkreślenie zasługuje także należycie wysoki poziom sportowy i kulturalny podczas trwania turnieju. Serdeczne podziękowania za wsparcie w organizacji Turnieju, którego celem jest lokalna integracja społeczna oraz szeroko pojęta popularyzacja zdrowego trybu życia, działacze LKS kierują do fundatorów nagród: Księdza Janusza Sołtysa, Proboszcza Parafii Przemienienia Pańskiego w Radoczy, Pana Ryszarda Orkisza, Wadowickiego Centrum Kultury za pośrednictwem Pana Marka Żołny, Hotel & SPA Czarny Groń, Radnego Gminy Tomice – Pana Pawła Adamika, oraz Firmy Usługowo-Handlowej „Remoncik” z Wieprza, Pana Krzysztofa Adamusa. Dodatkowe podziękowania kierujemy w stronę SP w Radoczy za udostępnienie sprzętu sportowego, OSP Radocza za możliwość skorzystania z obiektu oraz szczególnie dla Koła Gospodyń Wiejskich na czele z Panią Prezes Elżbietą Janik za wszelką pomoc. Pozostałe koszty związane z Turniejem (media, część nagród, dyplomy, posiłki i napoje) pokryte zostały przez Zarząd LKS „ORZEŁ” w Radoczy.

Radockie turniejowe zmagania w tenisie stołowymRadockie turniejowe zmagania w tenisie stołowymRadockie turniejowe zmagania w tenisie stołowymRadockie turniejowe zmagania w tenisie stołowymRadockie turniejowe zmagania w tenisie stołowymRadockie turniejowe zmagania w tenisie stołowymRadockie turniejowe zmagania w tenisie stołowymRadockie turniejowe zmagania w tenisie stołowymRadockie turniejowe zmagania w tenisie stołowymRadockie turniejowe zmagania w tenisie stołowymRadockie turniejowe zmagania w tenisie stołowymRadockie turniejowe zmagania w tenisie stołowym

Źródło: LKS Orzeł Radocza