Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Radocka podstawówka szkołą promującą bezpieczeństwo

Radocka podstawówka szkołą promującą bezpieczeństwo

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

We wtorek (31.10) w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyła się kolejna gala wręczania Certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” dla placówek, które przystąpiły do realizacji projektu „Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa”. Projekt jest realizowany na terenie województwa małopolskiego od 2004 roku Jego głównym założeniem jest budowanie lokalnie środowisk, które chcą pracować na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz poczucia bezpieczeństwa. Od samego początku cieszy się on dużym zainteresowaniem oraz wsparciem ze strony władz oświatowych, lokalnych samorządów, ale przede wszystkim samych szkół.

Idea budowania bezpiecznych przestrzeni, poszerzania wiedzy prawnej uczniów, nauczycieli i rodziców, wdrażanie algorytmów postępowania w sytuacjach kryzysowych w szkole oraz wiele innych elementów wpływających zarówno na stan bezpieczeństwa jak i poczucie bezpieczeństwa są częściami składowymi w realizacji Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa w każdej ze szkół. Idea projektu polega na uczeniu współodpowiedzialności za bezpieczeństwo osobiste, lokalne i społeczne.

W uroczystości uczestniczyli I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie  insp. Paweł Dzierżak, wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, przewodniczący NSZZ Policjantów województwa  małopolskiego Grzegorz Gubała, Małopolski Kurator Oświaty  Barbara Nowak oraz przedstawiciele szkół oraz policji z miast i powiatów województwa małopolskiego.

Certyfikaty „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo” odebrali przedstawiciele szkół, które w ostatnim okresie czasu podjęły wzmożone działania w zakresie poprawy poczucia bezpieczeństwa w swoich placówkach. Wśród nich znalazła się także kolejna placówka oświatowa z naszej Gminy Szkoła Podstawowa im. Żwirki i Wigury w Radoczy. Łącznie wyróżnienia odebrały 22 szkoły.

Źródło: KPP Wadowice