Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Prace przy centrum rekreacyjnym w Radoczy zgodnie z terminami

Prace przy centrum rekreacyjnym w Radoczy zgodnie z terminami

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

W lutym br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski podpisał umowę na dofinansowanie operacji „Zagospodarowanie terenu w celu utworzenia centrum rekreacyjnego w miejscowości Radocza” w ramach działania 4.2 „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”.

Prace budowlane rozpoczęły się już pod koniec marca br. Realizuje je, wybrana w drodze przetargu, firma Transkop Ł. Sopicki z Jaroszowic, która zaoferowała najniższą cenę tj. 531.360,00 zł. Nasza Gmina na realizację tego zadania otrzymała dotację w wysokości 299.977,00 zł.

Każdy, kto w ostatnich dniach przejeżdżał przez centrum Radoczy z pewnością zauważył, że kończą się już roboty ziemne związane z położeniem nawierzchni na placu zabaw oraz siłowni, a także kostki na ciągach komunikacyjnych. Na ukończeniu jest również budowa sceny wraz z widownią i zabezpieczenie terenu centrum od strony potoku Radoczanka. Prace te mają się zakończyć w najbliższych dniach.

Po długim weekendzie majowym rozpocznie się najbardziej widoczna i ciesząca oko część prac budowlanych – wyposażanie centrum rekreacyjnego w elementy placu zabaw, siłowni i małej architektury.

Całość prac ma zakończyć się 31 maja, a uroczyste oddanie centrum do użytku nastąpi jeszcze przed rozpoczęciem tegorocznych wakacji. Z pewnością ucieszy to najbardziej najmłodszych mieszkańców naszej gminy, którzy otrzymają drugi duży plac do zabaw i wypoczynku (pierwszy z nich w Tomicach cieszy się bardzo dużym powodzeniem i już od roku gromadzi na wspólnym spędzaniu czasu nie tylko mieszkańców naszej gminy, ale też sąsiednich Wadowic).

Prace przy centrum rekreacyjnym w Radoczy zgodnie z terminami