Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Poznaliśmy „Siłaczkę z Lgoty”

Poznaliśmy „Siłaczkę z Lgoty”

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

W słoneczne niedzielne popołudnie (09.08) odbyła się prezentacja książki pt. „Joasia. Siłaczka z Lgoty”, Publikacja, wydana staraniem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Lgota, przybliża postać i działalność Matyldy Boroń – nauczycielki z Lgoty.

Na spotkanie z Ryszardem Góralczykiem, który odpowiadał za opracowanie redakcyjne książki, przybyli członkowie rodziny Matyldy Boroń, jej wychowankowie oraz mieszkańcy naszej Gminy. Przez blisko godzinę opowiadał On o życiu i pracy zawodowej tytułowej „Siłaczki z Lgoty”, prezentując często nieznane fakty z jej biografii.

Niniejsza publikacja Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Lgota przybliża mieszkańcom Lgoty, jak i szerszemu gronu czytelników, postać i działalność Matyldy Boroń. Publikacja zawiera tekst autobiograficznej noweli „Joasia” jej autorstwa  opatrzony przypisami redakcyjnymi, wiersze okolicznościowe autorki, informacje biograficzne oraz wspomnienia o Matyldzie Boroń. Prezentuje również dokumenty i fotografie z jej życia zawodowego, społecznego i rodzinnego – promował książkę Szymon Putek – prezes Stowarzyszenia.

Publikacja została wydana dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Wadowickiego i Gminy Tomice. Można ją otrzymać w siedzibie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Lgota.