Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Plac budowy przy remizie w Witanowicach

Plac budowy przy remizie w Witanowicach

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

Mieszkańcy Witanowic z zaciekawieniem przyglądają się pracom budowlanym, które trwają na placu za remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Witanowicach.

Dzięki pozyskanym środom w wysokości 110.000,00 zł z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”, w ramach inwestycji wykonane będą:
– siłownia zewnętrzna tzw. „siłownia pod chmurką” , które składać się będzie z trzech podwójnych elementów: drabinka-pylon-podciąg nóg, prasa nożna-pylon-twister oraz wahadło-pylon-wyciskanie siedząc,
– plac zabaw, w skład którego wejdą: zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią i trapem wejściowym, huśtawką „ważka” oraz  huśtawką „bocianie gniazdo”,
– obiekty małej architektury tj. ławki i kosze oraz tablice informacyjne,
– ALTANA WOLNOSTOJĄCA wraz z murowanym GRILLEM, przy której zostanie umieszczona szachownica nawierzchniowa (szachy ogrodowe typu XL).

Prace mają zostać wykonane za kwotę 222.182,14 zł.

Operacja „Zagospodarowanie terenu w celu utworzenia strefy rekreacyjnej w miejscowości Witanowice” została dofinansowana w ramach działania 4.2 „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”.

Plac budowy przy remizie w Witanowicach