Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Pilny komunikat dla mieszkańców Radoczy !!!

Pilny komunikat dla mieszkańców Radoczy !!!

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

Urząd Gminy Tomice informuje odbiorców wody z wodociągu w Radoczy, że woda z sieci wodociągowej NIE NADAJE się do spożycia przez ludzi. W próbkach wody pobranych w ramach nadzoru sanitarnego stwierdzono ponadnormatywną liczbę bakterii grupy coli. AWARIA DOTYCZY WYŁĄCZNIE NIERUCHOMOŚCI, DO KTÓRYCH WODĘ DOSTARCZA GMINNY ZAKŁAD KOMUNALNY.

W dalszym ciągu woda będzie dostarczana do kompleksu hotelowego Radocza Park wraz z ulicami Kwiatową i Leśną oraz rejon Pustki, prawej strony ul. Jana Pawła II (numery parzyste) od Wadowic do Graboszyc wraz z ul. Jasną, Topolową, Kolejową, Wierzbową, Zacisze, Ogrodową, Stawową, Łęgową i Słoneczną oraz ul. Dworskiej, Granicznej i Klonowej. Ulice te korzystają z innej sieci.

Natomiast mieszkańcy pozostałych ulic w miejscowości Radocza wodę zdatną do spożycia będą mogli pobrać przy strażnicy OSP Radocza, z zachowaniem wszelkiej ostrożności z uwagi na zagrożenie covid-19. W dniu dzisiejszym (24.06) pobór wody będzie możliwy pod nadzorem do godziny 23:00. W kolejnych dniach woda będzie dostępna bez ograniczeń na terenie OSP Radocza z beczki. W razie braku możliwości poboru wody będzie ona dowożona do mieszkańców.

W dniach najbliższych powtórzone będą prace polegające na zwiększeniu dezynfekcji sieci wodociągowej w celu usunięcia zanieczyszczeń oraz będzie prowadzone płukanie sieci.

O odwołaniu zakazu używania wody do spożycia mieszkańcy Radoczy zostaną powiadomieni odrębnym komunikatem.

WYKAZ ULIC, NA KTÓRYCH WODA JEST NIEZDATNA DO SPOŻYCIA:
ulice: Piastowska, Dębowa, Spacerowa, Spokojna, Strażacka, Kościelna, Jagiellońska, Zielona, Polna, Widokowa, Widów, Lipowa, Łagodna, Modra, Ma Wzgórzach, Słowiańska, Jana Pawła II (numery nieparzyste)

Pilny komunikat dla mieszkańców Radoczy !!!

Komunikat dotyczący jakości wody z wodociągu Radocza