Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Osiem par małżeńskich z naszej Gminy odznaczonych

Osiem par małżeńskich z naszej Gminy odznaczonych

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

„Jesteście elementarzem życia i wiary dla młodszych pokoleń” – tymi słowami zwrócił się do jubilatów odchodzących swoje gody ks. kan. Henryk Młynarczyk, który w sobotę (20.07) przewodniczył Mszy Św. w intencji solenizantów w kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Radoczy.

Po niej goście przeszli do Domu Strażaka w Radoczy, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Po przywitaniu zebranych przez Wójta Gminy Tomice Witolda Grabowskiego, wszystkich obecnych m.in. jubilatów z rodzinami, radnych, sołtysów, przedstawicieli organizacji społecznych, zaproszonych seniorów, powitał również zespół śpiewaczy „Radoczanki” z Radoczy.

Następnie rozpoczął się najważniejszy moment uroczystości. Jako pierwsi zostali zaproszeni na scenę małżonkowie, który w 1958 r. zostali połączeni świętym węzłem małżeńskim: Józef i Rozalia Dubel z Woźnik oraz Kazimierz i Władysława Sieprawscy z Zygodowic. Obecnym jubilatom obchodzący Diamentowe Gody listy gratulacyjne i drobne upominki wręczyli Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski i Przewodniczący Rady Gminy Paweł Adamik.

Po nich nastąpiła szczególna chwila dla 8 par z naszej gminy odchodzących Złote Gody. Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wręczył „Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Otrzymali je, obchodzący 50-lecie małżeństw: Władysław i Krystyna Brańka z Witanowic, Jan i Michalina Homel z Radoczy, Edward i Maria Kasprzyk z Radoczy, Józef i Maria Nicieja z Witanowic, Sylwester i Janina Pydde z Radoczy, Ewdard i Anna Tatar z Radoczy oraz Andrzej i Mirosława Żak z Radoczy. Wszystkie te pary w 1968 r. powiedziały sobie sakramentalne „tak”.

Po odśpiewaniu jubilatom „Sto lat” wszyscy zasiedli do poczęstunku przygotowanego przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Radoczy. A po nim do godzin wieczornych zaproszeni  goście bawili się przy dźwiękach muzyki i śpiewach „radoczanek”.