Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Oni znają się na ruchu drogowym – srebrna drużyna z Witanowic

Oni znają się na ruchu drogowym – srebrna drużyna z Witanowic

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

W piątek (29.04) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Wieprzu Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach wspólnie z delegaturą Kuratorium Oświaty w Wadowicach przeprowadziła kolejną, 39. już edycję ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym. Celem Turnieju było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej przepisów ruchu drogowego i zasad poruszania się po drogach, umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz propagowania roweru jako bezpiecznego środka komunikacji i rekreacji.

W turnieju udział wzięli uczniowie – zwycięzcy eliminacji międzyszkolnych rozgrywanych w marcu. W sumie wystartowało 8 czteroosobowych drużyn w kategorii szkół podstawowych i 6 trzyosobowych drużyn w kategorii szkół gimnazjalnych.

Zawody składały się z 3 konkurencji: test z przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań, jazda po rowerowym torze przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, miasteczko ruchu drogowego.

Z trzech naszych drużyny ze szkół: SP Witanowice,SP Radocza i Gimnazjum w Tomicach, wyłonionych z eliminacji międzygminnych, najlepiej spisali się reprezentanci SP Witanowice. Zespół w składzie: Jakub Kosek, Natalia Janicka, Krzysztof Stanek, Anna Błażowska w kategorii szkół podstawowych zajęli II miejsce ustępując jedynie Mistrzom ze Stronia, którzy już w swojej historii zdobyli tytuł Mistrzów Polski.

Wszyscy uczniowie z naszej Gminy biorący udział w turnieju otrzymali cenne upominki ufundowane przez Wójta Gminy Tomice Witolda Grabowskiego.

foto: KPP Wadowice