Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Od soboty (10.10) żółta strefa w całym kraju

Od soboty (10.10) żółta strefa w całym kraju

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

W czwartek (08.10) odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego na temat sytuacji epidemiologicznej. Premier poinformował, że od soboty (10.10) cały kraj staje się strefą żółtą.

Chcemy zastosować podobną strategię jak kilka miesięcy temu, choć w innych okolicznościach. Od 10 października wprowadzamy zasady obowiązujące w strefach żółtych na terenie całego kraju – poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej konferencji prasowej z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim.

Oznacza to, że obowiązek zakrywania nosa i ust obowiązywał będzie w przestrzeni publicznej – w sklepie, autobusie, ale także na ulicy w całym kraju. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność.

Obowiązywać będzie m.in. limit jednej osoby na 4m2 w przypadku imprez takich jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. W siłowniach jest limit osób – jedna na 7m2, W kinach może być jedynie 25% publiczności. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi.

Opublikowano również nową listę  stref czerwonych, znalazły się na niej 32 powiaty i 6 miast, m.in. powiat limanowski, myślenicki, nowotarski, suski oraz tatrzański w Małopolsce, miejsca do których licznie podróżują mieszkańcy powiatu wadowickiego. Warto mieć więc na uwadze, że w strefie czerwonej obowiązuje m.in. zakaz organizowania kongresów i targów, działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. W siłowniach określono limit osób – jedna na 10 m kw. W kinach może być 25% publiczności. W kościołach lub w innych obiektach kultu dopuszczalne jest 50% obłożenia budynku, na zewnątrz limit wyniesie 150 osób. Liczba osób biorących udział uroczystościach rodzinnych i w weselach została ograniczona do 50, z wyłączeniem obsługi. Wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne jest zakrywania nosa i ust.

Od soboty (10.10) żółta strefa w całym kraju