Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Obchodzili jubileusz Złotych i Diamentowych Godów

Obchodzili jubileusz Złotych i Diamentowych Godów

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

„Dwa serca złączone, klucz rzucony w morze, nikt nas nie rozłączy, tylko Ty, o Boże” – te piękne słowa Oskara Kolberga witały w Domu Strażaka w Radoczy wszystkich gości, którzy w sobotę (11.11) po uroczystej Mszy Św. odprawionej w kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego przybyli, by wspólnie z 20 parami świętować jubileusze 50-lecia i 60 lecia zawarcia związku małżeńskiego. Po przywitaniu zebranych, głos zabrał Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski. Zwracając się do jubilatów pogratulował im długich wspólnych lat życia oraz życzył kolejnych w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu oraz realizacji wszystkich zamierzeń i planów.

Następnie rozpoczął się najważniejszy moment uroczystości. Jako pierwsi zostali zaproszeni na scenę małżonkowie obchodzący Diamentowe Gody: Stanisław i Jadwiga GALAS z Witanowic, Antoni i Józefa KASPEREK z Radoczy, Cyprian i Janina SABUDA z Radoczy oraz Mieczysław i Waleria SZCZERBIK z Lgoty. Obecnym jubilatom listy gratulacyjne i drobne upominki wręczyli Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski i Przewodniczący Rady Gminy Zygmunt Szymczak.

Po nich nastąpiła szczególna chwila dla 16 par z naszej gminy odchodzących Złote Gody. Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wręczył „Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Otrzymali je, obchodzący 50-lecie małżeństw: Leon i Janina BOBA z Radoczy, Roman i Zofia CHORĄŻY z Tomic, Franciszek i Janina ELŻBIECIAK z Witanowic, Ryszard i Kazimiera FOKSIŃSCY z Tomic, Stanisław i Rozalia FRANKOWICZ z Tomic, Edward i Maria HAJ z Woźnik, Kazimierz i Rozalia KAWAŁA z Woźnik, Jan i Rozalia KŁAPUT z Woźnik, Fryderyk i Kazimiera KOWALCZYK z Zygodowic, Ludwik i Stanisława LASZCZAK z Tomic, Kazimierz i Janina LOFEK z Radoczy, Stanisław i Maria MICHALSCY z Witanowic, Stanisław i Janina OLEKSY z Zygodowic, Czesław i Barbara PODSIADECCY z Witanowic, Stanisław i Maria WCISŁO z Tomice oraz Marian i Teresa WÓJCIK z Radoczy.

Po odśpiewaniu jubilatom „Sto Lat” wszyscy zasiedli do poczęstunku przygotowanego przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Radoczy, a na scenie w części artystycznej zaprezentował się Zespół Śpiewaczy „Radoczanki” z Radoczy oraz Orkiestra Dęta z Zygodowic, która swoją grą porwała jubilatów do tańca.