Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Nowe komputery trafią do uczniów i nauczycieli

Nowe komputery trafią do uczniów i nauczycieli

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

Gmina Tomice, dzięki grantowi otrzymanemu z Ministerstwa Cyfryzacji, kupiła 20 komputerów wraz z wyposażeniem i oprogramowaniem oraz 10 dodatkowych pakietów oprogramowania dla uczniów i nauczycieli w ramach projektu „Zdalna Szkoła”. Na czas epidemii korzystać będą z niego osoby, które nie posiadają własnego.

Na ten cel gmina pozyskała dotację w wysokości 59.973,10 zł z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś I Powszechny dostęp do szybkiego Internetu Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach „ZDALNA SZKOŁA„.

Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni z powodu epidemii koronawirusa wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe. Na czas zawieszonych zajęć w szkołach kupione przez gminę Tomice komputery zostaną wypożyczone uczniom, którzy go nie posiadają. Sprzęt trafi do wszystkich szkół z terenu naszej gminy.

Nowe komputery trafią do uczniów i nauczycieli