Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Najmłodsi mistrzowie ortografii wyłonienii

Najmłodsi mistrzowie ortografii wyłonienii

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

W środę (11.05) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tomicach odbyła się XIII edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” dla klas II i III. W tym roku patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski. W konkursie uczestniczyło 36 uczniów z klas II i III, ze wszystkich szkół podstawowych Gminy Tomice. Klasy drugie reprezentowało 21, a klasy trzecie 15 wychowanków. Konkurs przeprowadzono z podziałem na klasy.

Po sprawdzeniu wszystkich prac wyniki konkursu przedstawiają się następująco. Mistrzem ortografii w kategorii klas II został Jan Latocha – uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tomicach. Kolejne miejsca zajęły również uczennice szkoły w Tomicach: II – Olga Kruk, a III – Kamila Jarnot.

W kategorii klas III mistrzami ortografii zostali Nikola Kruk i Michał Matuszyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tomicach, którzy napisali dyktando bez błędów. Drugie miejsce zajął Łukasz Gaczorek ze Szkoły Podstawowej w Radoczy, a trzecie Bartosz Pietrzykowski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tomicach w Tomicach.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Najlepsi „znawcy reguł pisowni” otrzymali nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Tomice Witolda Grabowskiego.

Najmłodsi mistrzowie ortografii wyłonieniiNajmłodsi mistrzowie ortografii wyłonieniiNajmłodsi mistrzowie ortografii wyłonieniiNajmłodsi mistrzowie ortografii wyłonienii