Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Muzyczna uczta w Uroczystość Trzech Króli

Muzyczna uczta w Uroczystość Trzech Króli

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

W niedzielne przedpołudnie (06.01) mieszkańcy naszej gminy oraz goście odpowiedzieli na zaproszenie ks. proboszcza Aleksandra Kasprzyka oraz Orkiestry Dętej z Zygodowic i szczelnie wypełnili kościół parafialny pw. śśw. Joachima i Anny w Tomicach. W ramach „Koncertu kolęd i pastorałek znanych i mniej znanych” wysłuchali oni kilkunastu utworów, które rozbrzmiewają w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Ten niezwykły koncert kolęd wykonały połączone orkiestry dęte z Zygodowic, Łączan i Tłuczani pod batutą kapelmistrza Daniela Mruczka oraz chór szkolny „Karmelki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Witanowic pod kierunkiem Beaty Kokoszki. Całość poprowadził prezes Orkiestry Dętej z Zygodowic Andrzej Zieliński.

 

Dalszy ciąg wspólnego kolędowania w Uroczystość Trzech Króli miał miejsce w Szkole Podstawowej w Woźnikach. O godz. 15.00 sala gimnastyczna zapełniła się po brzegi miłośnikami wspólnego śpiewania. Na zaproszenie wystosowane przez dyrekcję, grono pedagogiczne, radę rodziców i uczniów odpowiedzieli także m.in. Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski, Przewodniczący Rady Gminy Tomice Paweł Adamik, Sekretarz Gminy Tomice Ryszard Góralczyk, radni: Mieczysław Chojna i Anna Dębska, sołtysi: Jerzy Rzepa i Bogusława Kubarek oraz ks. proboszcz Tomasz Kalisz. Każdy z przybyłych dzierżył w ręku słodki piernikowy upominek oraz śpiewnik, przygotowany specjalnie na tę uroczystość. Wśród nich oczywiście nie mogło zabraknąć babć i dziadków, którzy otrzymali specjalne zaproszenia od swoich wnuków. Na scenie zaprezentował chór złożony z uczniów i rodziców pod kierunkiem Agnieszki Sienkiewicz, który w śpiewie wspierali  wszyscy uczniowie woźnickiej szkoły. Wykonali oni wspólnie czternaście kolęd. Na zakończenie uroczystości seniorzy otrzymali pamiątkowe anioły.