Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Młodzież z OSP Radocza na podium w I turnieju halowym

Młodzież z OSP Radocza na podium w I turnieju halowym

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

W niedzielę (03.04) w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 3 w Przytkowicach przeprowadzony został „I Turniej Halowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Przytkowice 2016”. W rywalizacji indywidualnej i drużynowej wzięło udział 147 uczestników i 29 drużyn MDP.

Zawody przeprowadzono według regulaminu Turnieju Halowego MDP z 2016 roku, opracowanego przez asp. sztab. Andrzeja Gwiazdonika. Rywalizacja w konkurenci polegała na przeniesieniu gaśnicy, rozłączeniu węży, przeniesieniu węża na podest, połączeniu węży, przebiegnięciu pod poprzeczką, znajomości sprzętu poprzez jego odłożenie zgodnie z rysunkiem oraz zbudowaniu linii gaśniczej z dwóch odcinków węża W-52. Podczas wykonywania zadania oprócz szybkości była ważna dokładność, za błędy przyznawane były punkty karne.

Z tym zadaniem bardzo dobrze poradziły sobie zawodniczki z MDP Radocza działającej z radockiej OSP. Gabriela Hajost, Martyna Piskurewicz, Julia Rączka, Gabriela Wojnowska i Martyna Wojnowska, w klasyfikacji drużynowej w grupie Szkoła Podstawowa, zajęły III miejsce! Na VI miejscu, w tej samej grupie, uplasowała się MDP Witanowice działające przy witanowickiej OSP.