A+ A-
bip epuap facebook youtube
Tomice / Aktualności / Sport / Krzemionka Cross po raz trzeci

Krzemionka Cross po raz trzeci

W niedzielę (12.06) oczy całego biegowego świata były zwrócone ne Lgotę. Po raz trzeci Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Lgota zorganizowało bieg terenowy „Krzemionka Cross”. Po ubiegłorocznych doświadczeniach, gdzie pierwszy raz w ramach Ekobiegu Doliny Karpia wprowadzono profesjonalną obsługę imprezy, w tym roku organizatorzy zroblili kolejny krok do przodu. W III edycji do wyboru był jeden z dwóch wariantów trasy: zielony – 8 km i 300 m przewyższenia oraz żółty -15 km i 620 m przewyższenia.

Punktualnie o 11.00 na linii startu stanęło 158 zawodników w wielu stron Polski. Trasa prowadziła po zboczach Krzemionki, Lubani i Trawnej Góry o bardzo zróżnicowanej nawierzchni: asfalt, szuter, trawa, leśne drogi. Bieg rozegrany zostały w kategoriach: kobiety: K16: 16-29 lat, K30: 30-39 lat, K40: 40-49 lat, K50: 50 lat- powyżej oraz mężczyźni: M16: 16-29 lat, M30: 30-39 lat, M40: 40-49 lat, M50: 50 – powyżej.

Dla zwycięzców w klasyfikacji generalnej organizatorzy przygotowali puchary. Zwycięzcy w każdej z 4 kategorii wiekowych otrzymali pamiątkowe statuetki. Dla każdego z uczestników, króry przekroczył linię mety czekał pamiątkowe medale. Nagrody zawodnikom wręczyli: Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski, Przewodniczący Rady Gminy Paweł Adamik oraz Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Lgota Szymon Putek.

Bieg na dystansie 8 km w kategorii Open kobiet wygrała Ewelina Łata, przed Beatą Peperą i Anną Szałaś. Wśród mężczyzn wygrał Przemysław Koziarz (zwycięzca I edycji KRZEMIONKA CROSS) przed Mirosławem Urbanem i Tomaszem Domagałą. Na dystansie 15 km sukces z przed roku powtórzyła Sylwia Byrska. Drugie miejsce zajęła Marcelina Bugno, a trzecie Anna Skalska. Wśród mężczyzn na tym dystansie wygrał zeszłoroczny tryumfator naszego biegu Kamil Bezner. Drugie miejsce wywalczył Krystian Kamieniarz, a trzecie Piotr Majcher. Szczegółowe wyniki biegu znajdują się na stronie: https://dostartu.pl/iii-bieg-prze-ajowy-krzemionka-cross…

Całość trasy zabezpieczali ochotnicy strażacy ze Lgoty, Marcyporęby i Wysokiej oraz służby medyczne z Pomocy Maltańskiej – Maltańskiej Służby Medycznej.

Organizacja imprezy była możliwa dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemu z Gminy Tomice oraz Starostwa Powiatowego w Wadowicach.