Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Kolorowy Dzień Dziecka w Tomicach – „Postaw na Rodzinę”

Kolorowy Dzień Dziecka w Tomicach – „Postaw na Rodzinę”

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

Wiele pozytywnych emocji towarzyszyło dzieciom i rodzicom goszczącym na Dniu Dziecka w Tomicach organizowanym przez Ośrodek Kultury i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przy współpracy z OSP, KGW z Tomic i Urzędem Gminy.

Impreza rozpoczęła się na sportowo, od biegu „O czyste powietrze”. Dzieci rywalizowały w sześciu kategoriach wiekowych. Najmłodsze miały trzy lata, najstarsze – dziewięć. Walka o medale i honorowe wejście na podium toczyła się przy boisku Dębu Tomice. W zawodach ogólnie wzięło udział 48 uczestników.

Z wszystkich innych przygotowanych atrakcji korzystano równolegle. Dzieci po raz kolejny udowodniły, że przy tego typu imprezach zasoby ich energii stają się niewyczerpane. Biegały od dmuchańców do balonowego zoo, malowały twarze, przyglądały się pszczołom prezentowanym przez Wojciecha Spiska, znanego miłośnika tych owadów. Dużą atrakcją była dla najmłodszych możliwość przejażdżki na koniach, z czego skrzętnie i masowo korzystały, dzięki Stadninie Koni Karino.

Na imprezie nie mogło zabraknąć tańca. O sporą jego dawkę, w odpowiedniej jakości, zadbała instruktora ze Studio Pasoa Karolina Gajewska, aktywizująca czeredę spragnionych pląsów dzieciaków. Z kolei Katarzyna Szybisty ze Studio Yapa ze swadą i wprawą wprowadzała małych gości w zabawy ruchowe, śpiewając też piosenki.

Komu było mało atrakcji mógł tworzyć olbrzymie bańki mydlane, czy zamknąć się przeźroczystej kapsule – piłce i beztrosko, komfortowo, nie zważając na przeszkody, pokonywać kilkunastometrową trasę.

Duże wrażenie na dzieciach robili dwaj szczudlarze, będący dla kilkulatków prawdziwymi gigantami, jawiącymi się jednak jako bardzo przyjazne postaci, gdyż nie dość że przyjacielsko przybijali „piątki” (o ile rodzic zdołał swoją pociechę podnieść na odpowiednią wysokość), to jeszcze rozdawali z koszyków prezenty wszystkim napotkanym na swojej drodze.

Dzieci zajadały się pysznymi goframi, lodami, watą cukrową. O słodkości zadbały również panie z KGW Tomice serwujące ciasto, galaretki, soczki, a także kawę i herbatę.

Strażacy z OSP Tomice przez kilka godzin czuwali nad sprawnym przebiegiem „Rodzinnego Toru Przeszkód”, usytuowanym za budynkiem szkolnym. Trasa była ciekawa, ale najważniejsze w zabawie było połączenie we wspólnym działaniu dzieci i ich rodziców lub członków rodziny. Podobnie jak w biegu rozpoczynającym Dzień Dziecka, tor pokonało niemal 50 skorych do zabawy i wykazujących się sprytem dzieci, co w połączeniu z obowiązkowym startem opiekuna dało prawie stu uczestników. Zmagania odbywały się w czterech kategoriach wiekowych, a trzy najlepsze pary otrzymywały od organizatorów nagrody rzeczowe.

Wiele dzieci nie odeszło też z pustymi rękoma po rozwiązaniu krzyżówki z hasłem na stanowisku Ekodoradcy. Spośród poprawnych odpowiedzi wylosowano dziesięcioro szczęśliwców, otrzymujących nowoczesne kosze do segregacji śmieci. Gadżety można było tez otrzymać przy stoisku ZUS.

Na placu stacjonował OZE BUS, czy laboratorium edukacyjno – badawcze, w którym zarówno dzieci jaki ich rodzice mogli zapoznać się funkcjonowaniem urządzeń stosowanych w gospodarstwach domowych.

Dzięki licznym atrakcjom i łaskawej pogodzie impreza się udała, a dzieci opuszczały szkolny plac z uśmiechami na wymyślnie pomalowanych twarzach.