Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Sport / Jubileuszowe święto futsalu w Tomicach

Jubileuszowe święto futsalu w Tomicach

Opublikowano w dniu: w kategorii: Sport   Wydarzenia  

Dziesięć lat temu podczas otwarcia hali sportowej w Tomicach ówczesny biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej, a obecnie biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek przekazywał zawodnikom tomickiego Dębu okazały puchar. Stał się on główną nagrodą rozgrywanego od 2007 roku turnieju halowego w piłce nożnej, który już na stałe zagościł w kalendarzu przygotowań zespołów z naszej gminy do rozgrywek rundy wiosennej.

W niedzielę (19.02) do rywalizacji na hali sportowej przy Gimnazjum w Tomicach przystąpiły: Wikliniarz Woźniki, Skawa Witanowice oraz Orzeł Radocza. W turnieju, na zaproszenie zarządu Wikliniarza, gościnnie wystąpił także Prywatny Klub Sportowy Góral Janik z okolic Ostrowca Świętokrzyskiego, którego prezesem jest związany z Woźnikami Jan Orkisz.

Drużyny zagrały według formuły „każdy z każdym”. Rozjemcami w turnieju byli D.Galas i M.Adamczyk. Rywalizacja w każdym meczu była bardzo zacięta, ale toczona w sportowej atmosferze. Warto podkreślić, że duch fair play towarzyszył do ostatniego gwizdka z tym turnieju. Poziom zaprezentowany podczas turnieju bardzo dobrze rokuje przed zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi. A jest to o tyle istotne, że większość naszych drużyn okupuje czołowe pozycje w swoich klasach rozgrywkowych, co pozwala myśleć o awansach do wyższych klas.
Dwie wygrane Wikliniarza Woźniki pozwoliły tej drużynie cieszyć się sukcesem w całym turnieju. I to zawodnicy tego klubu po roku przerwy otrzymali puchar przechodni biskupa Guzdka. Nagrody rzeczowe dla wszystkich drużyn zostały ufundował Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski.

WYNIKI:
Góral – Orzeł 1:3
Skawa – Góral 2:2
Wikliniarz – Skawa 4:3
Orzeł – Wikliniarz 1:5
Wikliniarz – Góral 2:3
Skawa – Orzeł 2:1

TABELA KOŃCOWA:
I miejsce – Wikliniarz Woźniki  – 6 – 9:4
II miejsce – Skawa Witanowice – 3 – 5:5
III miejsce – Orzeł Radocza – 0 – 2:7

Jubileuszowe święto futsalu w Tomicach

„Wisienką na torcie” tegorocznej edycji turnieju był mecz Reprezentacji Gminy Tomice +35 z Reprezentacją Polski w futsalu +35, dla której było to kolejne spotkanie „szlakiem św. Jana Pawła II”. Licznie zgromadzeni kibicie zobaczyli wiele ciekawych akcji i zagrań technicznych. Niestety determinacja i duże zaangażowanie zawodników  reprezentujących Gminę Tomice okazały się niewystarczające do nawiązania równorzędnej walki. Musieli oni uznać wyższość reprezentantów Polski. Mecz (2×25 min) zakończył się ostatecznie wynikiem 16-1 (6-0). Bramki zdobyli: K.Borowy – 3, S.Tryfanow – 3, K.Krzeszowiak – 3, R.Cierpiński – 2, J.Kostarczyk – 2, W.Kasiński – 1, M.Melzer – 1, J. Musiał – 1. Honorowe trafienie dla reprezentacji Gminy Tomice uzyskał S.Zybek.

Kadra „+35” grała w składzie: T.Porwet, R.Formicki, J.Musiał, P.Markiewicz, Ł.Mika, J.Kostarczyk, W.Kasiński, R.Cierpiński, K.Krzeszowiak, M.Melzer, S.Tryfanow, K.Borowy.
Kadra „Gminy Tomice” grała w składzie: P.Gacur, M.Tłomak, M.Łopatecki, W.Nidecki, S.Płaczek, J.Rączka, B.Adamik, S.Zybek, P.Adamczyk, W.Wiecheć, S.Stuglik, M.Galas, J.Lempart, K.Galas, G.Świda, W.Grabowski, J.Grabowski, P.Pyka.