Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / „Jestem mały, ale widoczny na drodze”

„Jestem mały, ale widoczny na drodze”

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

Akcję „Widoczny przedszkolak” Urząd Gminy Tomice we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Wadowicach organizuje już od jedenastu lat. W jej ramach, w dniu dzisiejszym (24.10), asp. Katarzyna Herma oraz insp. ds. organizacyjnych i promocji Grzegorz Łopatecki odwiedzili gminne placówki oświatowe. Po krótkiej prelekcji dotyczącej bezpiecznego poruszania się m.in. w drodze do szkoły blisko 300 przedszkolaków otrzymało elementy odblaskowe. Ich używanie z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Urząd Gminy w Tomicach wraz z Komendą Powiatową Policji w Wadowicach kieruje apel do rodziców i opiekunów o dopilnowanie faktycznego stosowania odblasków przez dzieci, a nie traktowania ich jako wyłącznie kolorowego gadżetu, gdyż tylko prawidłowa widoczność na drodze zapewni bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

W tym miejscu warto przypomnieć, że zgodnie z obowiązującymi przepisami każda osoba poruszając się po drodze poza obszarem zabudowanym powinna nosić elementy odblaskowe.