Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / „Jan Paweł II – Przyjaciel i Mistrz Młodych” w ZSCKU w Radoczy

„Jan Paweł II – Przyjaciel i Mistrz Młodych” w ZSCKU w Radoczy

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

Gala konkursu o Janie Pawle II, która odbyła się 24 stycznia 2020r. w Zespole Szkół CKU w Radoczy, była wyjątkowym wydarzeniem wieńczącym pierwsze półrocze nauki.

W tym roku zainteresowanie Konkursem „Jan Paweł II – Przyjaciel i Mistrz Młodych” wśród uczniów najstarszych klas szkół podstawowych było szczególne. Wpływ na to miało zapewne 100-lecie urodzin Ojca świętego, ale  nade wszystko wielka miłość młodych ludzi do naszego Rodaka. W obecnej, ósmej już edycji Konkursu wzięło udział 15 szkół. Nadesłano 33 plakaty, wykonane przez ponad 50 uczniów, którzy wykazali się ogromnym talentem, pomysłowością oraz dużym wkładem pracy…i serca.

Na Gali Konkursu Papieskiego nie zabrakło Ks. Misjonarza Grzegorza Chrapli, który niedawno wrócił z Kuby, gdzie słowem i czynem głosi Ewangelię tamtejszym ludziom. Miał bardzo ciekawą prelekcję na temat obecnej sytuacji mieszkańców, ich wielkiej miłości do naszego Papieża, mówił też o swojej duszpasterskiej posłudze w tym kraju, popierając to prezentacją, barwnymi rekwizytami i strojami, a szczególne wrażenie na odbiorcach zrobiło jego osobiste świadectwo związane z wyborem kapłańskiej i misyjnej drogi.

Po prelekcji nastąpiło wręczenie nagród i wyróżnień przez zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: Wicestarosta Powiatu Wadowickiego pani Beata Smolec, Przewodnicząca Rady Powiatu Wadowickiego pani Zofia Kaczyńska, Dyrektor Wadowickiej Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty pani Maria Nitka, Proboszcz Parafii w Radoczy ks. Janusz Sołtys, Starszy Wizytator Wadowickiej Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty pani Honorata Nowak-Kolec, ks. kanonik Henryk Młynarczyk, Sekretarz Gminy Wadowice Pani Marta Budzyńska reprezentująca Urząd Burmistrza Wadowic pana Bartosza Kalińskiego, który przesłał list z życzeniami do uczestników przedsięwzięcia oraz Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Wadowicach pan Zdzisław Kaliński.

Zwycięzcami tegorocznej edycji Konkursu zostali:

  • Emilia Piętoń z SP w Dąbrówce – I miejsce
  • Klaudia Borgosz z SP nr 2 w Choczni – II miejsce
  • Martyna Mydlarz z ZSP Frydrychowice – III miejsce

Uczniowie ze Szkół w Inwałdzie, Radoczy, Zatorze, Mucharzu, Jaroszowicach, Paszkówce, Witanowicach, Łękawicy i Ponikwi  otrzymali wyróżnienia.

Zostały przyznane także nagrody specjalne. Nagrodę Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach otrzymali uczniowie z ZSP w Lachowicach.  Nagroda Starosty Powiatu Wadowickiego powędrowała do ZSP w Tomicach, a nagroda Wizytatora Katechetycznego do ZSP w Ryczowie.

Gratulujemy i zapraszamy  do udziału w kolejnej  edycji za rok.