Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Kultura / IX Powiatowy Plener Malarsko-Fotograficzny otwarty

IX Powiatowy Plener Malarsko-Fotograficzny otwarty

Opublikowano w dniu: w kategorii: Kultura   Wydarzenia  

W poniedziałek (03.10) w Ośrodku Kultury Gminy Tomice im. Wincentego Bałysa w Tomicach odbyło się uroczyste otwarcie IX Powiatowego Pleneru Malarsko-Fotograficznego. Plenerowi patronuje Franciszek Suknarowski (1912-1998), wadowiczanin, absolwent Krakowskiej ASP, uczeń X. Dunikowskiego i K. Sichulskiego.

Wydarzenie, przy finansowym wsparciu Gminy Tomice, zorganizowało Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej, którego działaczem i długoletnim prezesem był Franciszek Suknarowski.  Artyści przez cały tydzień pracują i tworzą w Tomicach, dokumentują na płótnach i fotografiach wartości  przyrodniczo-kulturowe naszej gminy. Sprzyja to kulturze gminy i poszerza wartości poznawcze. W plenerze udział biorą artyści z wielu zakątków naszego kraju m.in. ze Szczecina, Warszawy, Krakowa, Rudnicy, Suchej Beskidzkiej, Tych oraz artyści skupieni wokół Galerii Sztuki „Bałysówka”.

Już dziś zapraszamy do Ośrodka Kultury w Tomicach na poplenerową wystawę prac artystów. O jej otwarciu terminie poinformujemy Państwa w późniejszym terminie.