Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / III ekologiczna olimpiada kreatywności w Woźnikach

III ekologiczna olimpiada kreatywności w Woźnikach

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

W czwartek (12.05) Szkoła Podstawowa w Woźnikach po raz trzeci gościła uczestników Ekologicznej Olimpiady Kreatywności. Tegoroczny temat zmagań dotyczył zdrowej żywności. Olimpiada Kreatywności składała się z dwóch części. W pierwszej części drużyny ze szkół podstawowych z Tomic, Witanowic, Woźnik, Radoczy oraz dwie nowe drużyny z Bachowic i Spytkowic zmierzyły się z „Wyzwaniem Na Już”, podczas którego zdobyły pierwsze punkty. Wyzwanie Na Już to zadanie, które trzeba rozwiązać w niedoborze czasu i materiałów. Tym razem drużyny miały zbudować w czasie 7 minut urządzenie służące do wyławiania pierścieni znajdujących się pod wodą.

Zadanie polegało na wyłowieniu z wody jak największej liczby pierścieni. Uczestnicy mieli do dyspozycji następujące materiały: słomki, naklejki, spinacze do papieru, wykałaczki, kubki plastikowe i papierowe oraz rolki po papierze toaletowym. Liczyła się pomysłowość, funkcjonalność i trwałość urządzenia. Ekspertami oceniającymi to zadanie byli: Mira Sabatowicz, Daniel Pacek oraz Jolanta Mazurkiewicz. Po wyczerpującym zadaniu w Wyzwaniu Na Już uczestnicy mogli złapać oddech i nabrać sił podczas poczęstunku.

Druga część olimpiady rozpoczęła się tańcem słońca wykonanym przez mieszkańców planety Naturia, w którą na czas olimpiady zamieniła się sala gimnastyczna woźnickiej szkoły. Po przywitaniu przez panią dyrektor Lidię Wilk wszystkich zaproszonych gości m.in. Wójta Gminy Tomice Witolda Grabowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Zygmunta Szymczaka, radnego Rady Gminy Tomice Ireneusza Bałysa, sołtysa wsi Zygodowice Bogusławę Kubarek, dyrektorów szkół: Bożenę Jurczyk, Józefa Żeglińskiego, Andrzeja Zielińskiego i Tadeusza Kasperka, prezeskę KGW w Woźnikach Irenę Woderską oraz ks. proboszcza Tomasza Kalisza, prowadzące – Morelka i Poziomka zapoznały gości planety z treścią „Wyzwania Drużynowego”, czyli zadania, nad którym drużyny pracowały przez kilka miesięcy w swoich szkołach. Drużyny miały wybrać charakterystyczny dla danego rejonu Polski ekologiczny produkt żywnościowy i zaprezentować go w humorystycznej reklamie. Ponadto należało skomponować oryginalną ścieżkę dźwiękową do reklamy i wykonać produkt żywnościowy z materiałów ekologicznych. Zmagania drużyn oceniali eksperci: Jolanta Mazurkiewicz, Mira Sabatowicz, Paweł Kręcioch oraz Ryszard Góralczyk. Suma punktów zdobytych podczas Wyzwania Na Już oraz podczas Wyzwania Drużynowego zdecydowała o wygranej. Zwycięzcami okazała się drużyna „Ekobajtki” ze Szkoły Podstawowej w Radoczy.

Nagrody wręczył wójt Gminy Tomice pan Witold Grabowski. Uhonorowano również ekspertów za ich ciężką pracę w jury a także trenerów za przygotowanie drużyn.

III ekologiczna olimpiada kreatywności w WoźnikachIII ekologiczna olimpiada kreatywności w WoźnikachIII ekologiczna olimpiada kreatywności w WoźnikachIII ekologiczna olimpiada kreatywności w WoźnikachIII ekologiczna olimpiada kreatywności w WoźnikachIII ekologiczna olimpiada kreatywności w WoźnikachIII ekologiczna olimpiada kreatywności w WoźnikachIII ekologiczna olimpiada kreatywności w WoźnikachIII ekologiczna olimpiada kreatywności w WoźnikachIII ekologiczna olimpiada kreatywności w WoźnikachIII ekologiczna olimpiada kreatywności w WoźnikachIII ekologiczna olimpiada kreatywności w WoźnikachIII ekologiczna olimpiada kreatywności w WoźnikachIII ekologiczna olimpiada kreatywności w WoźnikachIII ekologiczna olimpiada kreatywności w WoźnikachIII ekologiczna olimpiada kreatywności w WoźnikachIII ekologiczna olimpiada kreatywności w WoźnikachIII ekologiczna olimpiada kreatywności w WoźnikachIII ekologiczna olimpiada kreatywności w WoźnikachIII ekologiczna olimpiada kreatywności w WoźnikachIII ekologiczna olimpiada kreatywności w WoźnikachIII ekologiczna olimpiada kreatywności w WoźnikachIII ekologiczna olimpiada kreatywności w WoźnikachIII ekologiczna olimpiada kreatywności w WoźnikachIII ekologiczna olimpiada kreatywności w WoźnikachIII ekologiczna olimpiada kreatywności w WoźnikachIII ekologiczna olimpiada kreatywności w WoźnikachIII ekologiczna olimpiada kreatywności w Woźnikach