Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Gmina Tomice „świeci przykładem”

Gmina Tomice „świeci przykładem”

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

„Świeć przykładem” to wspólny projekt Policji, Konferencji Episkopatu Polski oraz Polskiej Rady Ekumenicznej. W tym roku realizowana jest druga odsłona tej informacyjno-edukacyjnej akcji skierowanej do pieszych. Jej celem jest przede wszystkim przypomnienie i uświadomienie pieszym poruszającym się po drodze po zmierzchu nie tylko o obowiązku, ale i konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Tegoroczna edycja akcji pn. „Podaj Dalej” zachęca do dzielenia się odblaskami. Jeśli posiadamy wiedzę, w jak znaczący sposób odblaski wpływają na bezpieczeństwo pieszych, przekażmy ten element odblaskowy swoim bliskim, aby oni także byli widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego oraz wytłumaczmy, dlaczego noszenie tych elementów jest takie istotne, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy na drogach panuje niedostateczna widoczność.

Pamiętajmy, że nawet niewielki element odblaskowy na ubraniu, plecaku, torbie może uratować życie i zdrowie – przypomina Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski.

Gmina Tomice po raz kolejny chce „świecić przykładem”. Dzięki wsparciu księży proboszczów z czterech parafii w naszej gminie, przekazała mieszkańcom ponad 400 elementów odblaskowych, jednocześnie cały czas zachęcając do aktywnego uczestnictwa w tej wyjątkowej akcji poprzez noszenie tych elementów, gdyż „odblaski to czasami po prostu życie”.