Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Eliminacje gminne OTWP rozstrzygnięte

Eliminacje gminne OTWP rozstrzygnięte

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

Szkoła Podstawowa w Woźnikach gościła w niedzielę (24.02) uczestników eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Wyłonieni w eliminacjach w poszczególnych jednostkach OSP rywalizowali oni w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna.

Turniejowi przyglądali się m.in. Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski, Przewodniczący Rady Gminy Tomice Paweł Adamik, Prezes Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Tomicach dh Stanisław Zając oraz prezesi i naczelnicy poszczególnych jednostek OSP.

W pierwszym etapie finałowych rozgrywek każdy ze startujących zawodników musiał zmierzyć się z pytaniami testowymi. Test trwał 30 minut. Do finału kwalifikowała się trójka  najlepszych z każdej kategorii wiekowej.
Sam finał to sprawdzian wiedzy przed jedną z trzech komisji, w skład których weszli członkowie jury. Każdy z uczestników musiał odpowiedzieć na pięć pytań. Suma punktacji z tego ustnego etapu zadecydowała o ostatecznej kolejności w eliminacjach gminnych OTWP. Była ona następująca:

Grupa I (uczniowie szkół podstawowych)
1. Emilia Rączka – OSP Radocza
2. Filip Janus – OSP Witanowice
3. Natalia Putek  – OSP Lgota

Grupa II (uczniowie szkół gimnazjalnych)
1. Julia Rączka – OSP Radocza
2. Karolina Putek – OSP Lgota
3. Zofia Placek – OSP Woźniki

Grupa III (uczniowie szkół ponadgimnazjalnych)
1. Krystian Grzywa – OSP Tomice
2. Kacper Wójcik – OSP Zygodowice
3. Karolina Ściera – OSP Woźniki

Trójki, które stanęły na podium w poszczególnych kategoriach wiekowych, będą reprezentować naszą Gminę w finale powiatowym OTWP. Wszyscy uczestnicy, którzy wzięli udział w dzisiejszym turnieju, otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Tomicach, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomicach oraz Wójta Gminy Tomice Witolda Grabowskiego.