Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Dzięki kajakarzom Skawa stała się czystsza

Dzięki kajakarzom Skawa stała się czystsza

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

Niekorzystna pogoda w sobotnie przedpołudnie (27.04) nie przeszkodziła w przeprowadzeniu po raz dziewiąty akcji sprzątania rzeki Skawy. Kilkunastoosobowa grupa pasjonatów w kajakach oraz duża grupa ochotników wzdłuż brzegów, na odcinku od mostu w Wadowicach do boiska sportowego w Woźnikach, oczyściła Skawę i jej brzegi z zalegających śmieci. Akcję zorganizowała firma „Kajaki-na-Skawie” wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Tomickiej, Gminą Wadowice i Gminą Tomice oraz partnerami społecznymi.

Pierwsza partia śmieci została posegregowana podczas przerwy przy moście drogowym w Witanowicach. Tam też do kajakarzy dołączyli radni, mieszkańcy gminy, druhowie strażacy z MDP i OSP Tomice oraz członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Tomickiej, którzy po raz kolejny włączyli się do akcji i spacerując wzdłuż brzegów Skawy również zebrali sporo śmieci.

Zakończenie odbyło się przy boisku sportowym w Woźnikach, gdzie kajakarze mogli odpocząć i nabrać sił dzięki ciepłemu posiłkowi. Na nich czekali też tam pracownicy Gminnego Zakładu Komunalnego w Tomicach, dzięki którym zebrane śmieci, w ilości blisko 400 kg, trafią na wysypisko.

Warto pamiętać, że dwa tygodnie temu w Woźnikach odbyła się akcja „Sprzątanie na spontanie”. Mieszkańcy sołectwa wraz ze strażakami w miejscowej OSP, radą sołecką oraz sołtysem przez kilka godzin spacerowali ulicami Woźnik i zbierali zalegające w rowach śmieci. Ilość zebranych śmieci była porażająca. Łącznie z Woźnik pracownicy Gminnego Zakładu Komunalnego w Tomicach wywieźli blisko 1,5 ton odpadów oraz kilkanaście różnego rodzaju opon.

Foto: facebook „sołectwo Woźniki”