Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Dzieci nie nudziły się podczas ferii

Dzieci nie nudziły się podczas ferii

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

W trakcie tegorocznych ferii zimowych Ośrodek Kultury Gminy Tomice im. Wincentego Bałysa w Tomicach przygotował dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy różnorodne atrakcje.

W każdej ze szkół podstawowych odbywały się warsztaty z robotyki, prowadzone przez zewnętrznych instruktorów, a także organizowane przez pracowników OKGT: spartakiada sportowa, gry i zabawy oraz zajęcia plastyczne metodą „quilling”, podczas których tworzono kartki walentynkowe. Spotkania każdorazowo trwały pięć godzin.

Kolejną formą rozrywki i aktywnego spędzania wolnego czasu były półtoragodzinne spotkania biblioteczne. Odbywały się w tomickiej Bibliotece Publicznej i jej filiach w Witanowicach i Woźnikach. Bibliotekarki opowiadały dzieciom o świecie książek, tłumaczyły czym jest księgozbiór, przeprowadzały quizy, a później pomagały tworzyć ilustracje będące finalnie okładką. Zalaminowane prace uczestnicy spotkań zabierali do domu.

Sporo osób pojawiło się w „kinie” OKGT, bo nim właśnie stała się sala widowiskowa podczas popołudnia filmowego w ostatni dzień stycznia. Młodzi kinomani obejrzeli film, a dodatkowo aktywnie uczestniczyli w grach, zabawach i kalamburach. W trakcie spotkania zostali poczęstowani popcornem i goframi.

Trudno wyobrazić sobie ferie bez wycieczek. W tym roku OKGT zorganizował dwa wyjazdy.

Pierwszą „stacją” był Park Rozrywki „Go Kidz” w Krakowie (28.01). Na powierzchni 2000 metrów kwadratowych dzieci korzystały z trampolin, torów przeszkód, wszelkiego rodzaju dmuchańców, ścianki wspinaczkowej, a także gokartów i maszyn do gry. Pobyt w Parku nie ograniczył się tylko do aktywności ruchowej. Dzieci wzięły również w warsztatach chemicznych, czynnie biorąc udział w kilku eksperymentach. W drodze powrotnej wesoły autobus zajechał pod MC Donald`s, co wywołało olbrzymią radość u wszystkich dzieci biorących udział w eskapadzie.

Drugą wycieczkę zorganizowano do Bajki Pana Klasa w Katowicach. Dzieci weszły w przepiękną krainę kolorów, magii i czarów (udział w „dyplomowanych” warsztatach doktora Paj-Chi-Wo) i świetnej zabawy. Po pokojach swego domu przechadzał się czasami Pan Kleks, z którym można było porozmawiać czy zrobić „selfie”. Akademia oferowała wiele różnych zabaw – dzieci leczyły chore przedmioty, zjeżdżały specjalnymi kanałami do czarodziejskich krain, uczyły się zapachów, wiązania węzłów, „łowiły ryby”, windowały się pod sufit na wygodnych fotelach siłą własnych rąk, żeby oczytać wskazówki, projektowały swoje marzenia, szukały czarodziejskiego guzika i kałamarza, pokonywały tor przeszkód i przeżywały wiele innych przygód. Oczywiście na koniec otrzymali piegi, które później dumnie prezentowały na swoich buziach. Po wyjściu a Bajki Pana Kleksa wszyscy udali się na obiad.

W ostatni dzień ferii (09.20.2020) w sali widowiskowej odbył się spektakl Podniebna misja, w bajkowy sposób poruszający tematykę ochrony środowiska, segregowania śmieci.

Całościowo z feryjnej oferty Ośrodka Kultury skorzystało 190 osób.