Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Drużyna z Gimnazjum w finale

Drużyna z Gimnazjum w finale

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

Zakończyły się etapy międzygminne turnieju „I Ty możesz zostać ratownikiem” organizowanego przez Komendą Powiatową Policji w Wadowicach. W bieżącym roku do turnieju przystąpiło 37 drużyn z gimnazjów powiatu wadowickiego. 11 z nich, a wśród nich reprezentacja gimnazjum w Tomicach, spotkało się w Brzeźnicy (11.04), by w tamtejszym gimnazjum zweryfikować poziom swej wiedzy.

Najpierw uczestnicy pisali test wiedzy złożony z 30 pytań jednokrotnego wyboru. Następnie 4 osobowe drużyny brały udział w scenkach sytuacyjnych dotyczących udzielania pierwszej pomocy. Podczas części praktycznej zawodnicy zmierzyli się z sytuacjami udzielania pomocy poszkodowanym w wyniku zatrucia spalinami, poparzenia i ataku padaczki oraz urazu kończyny górnej. W dwóch scenkach dodatkowo zawodnicy musieli wykazać się umiejętnością zapanowania nad emocjami osób będących w szoku czy ulegających panice.

Drużyna z Tomic w składzie: Karolina Mrowiec, Karolina Orzechowska, Dawid Kwarciak i Piotr Tłomak wykazała się dużą wiedzą teoretyczną oraz praktycznymi umiejętnościami udzielania pomocy. Dzięki temu zajęła  doskonałe II miejsce i dzięki temu zakwalifikowała się do ścisłego finału powiatowego, gdzie przyjdzie im rywalizować w gronie 10 najlepszych drużyn w powiecie. Finał odbędzie się w dniu 16 maja 2017 r. w Zespole Szkół Samorządowych w Zagórniku.

Podczas ogłoszenia wyników organizatorzy wręczyli naszej drużynie nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Tomice Witolda Grabowskiego.

Foto: KPP Wadowice