Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Druhowie z Radoczy z wielkim sercem

Druhowie z Radoczy z wielkim sercem

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

Klika dni temu (15.04) siostry ze Zgromadzenia Sióstr Najświetszej Rodziny z Nazaretu, prowadzące w Wadowicach Dom Pomocy Społecznej, wystosowały apel o pomoc i wsparcie. W DPS-ie przeznaczonym dla 60 dzieci i młodzieży oraz 10 dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie zabrakło podstawowych środków ochrony osobistej. Na ten apel natychmiast odpowiedzieli druhowie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radoczy.

W weekend (18.04-19.04) zorganizowali zbiórkę  środków ochrony osobistej oraz środków finansowych na zakup niezbędnych produktów.

W trakcie dwóch dni, które spędzili przy Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Radoczy, zebrali:

– 2.244,00 zł (środki pieniężne zostaną całkowicie przeznaczone na zakup krytycznie brakujących produktów uwzględnionych w liście od Sióstr Nazaretanek) oraz:
– 4 kg proszku do prania,
– 17,6 l płynu do płukania,
– 2,3 l płynu do kąpieli,
– 6,8 l mydła w płynie,
– 24 l płynu do dezynfekcji,
– 4 paczki rękawiczek jednorazowych,
– 60 szt kostek toaletowych,
– 1 x kombinezon ochronny,
– 32 szt przyłbic ochronnych,
– 92 szt maseczek ochronnych.

W zbiórce udział wzięli mieszkańcy wsi Radocza oraz powiatu wadowickiego.

„W tym miejscu pragniemy bardzo gorąco podziękować ludziom o wielkich sercach, którzy z zaskakującym zainteresowaniem dorzucali swoje cegiełki na poczet zbiórki. Kolejny raz udowodniliście, że społeczeństwo w naszym narodzie potrafi się zjednoczyć w trudnych chwilach i wspomóc potrzebujących.
Dziękujemy również mediom i osobom prywatnym, którzy na wszelki możliwy sposób promowały naszą akcję. To wsparcie również znacząco wpłynęło na organizację zbiórki.
Pragniemy również poinformować, że choć w dniu dzisiejszym zbiórka przy remizie została zakończona, nasi wolontariusze przez cały tydzień będą dostępni, i chętni do odbioru datków od ludzi, którzy chcieliby w dalszym ciągu dołączyć do naszej akcji i przekazać swoje datki. Najbardziej potrzebne rzeczy to: Rękawiczki jednorazowe, Maseczki ochronne, fartuchy i kombinezony ochronne. Zachęcamy w takim przypadku do kontaktowania się bezpośrednio z naszym fanpagem w celu ustalenia terminu i miejsca odbioru. Zachęcamy również do przekazywania wsparcia finansowego bezpośrednio na konto Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu w Wadowicach. Numer konta został podany w treści listu publikowanego przez nas z początkiem zbiórki (zapraszamy również do kontaktu z nami).
Na koniec pragniemy przytoczyć cytat Wielkiego Człowieka, pochodzącego z naszej Ziemi, który na trwałe znajduje miejsce w naszych sercach, a pamięć o nim nigdy nie zginie – Papieża Jana Pawła II. Słowa te chcielibyśmy dedykować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób odpowiedzieli na nas apel: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jesteście wielcy!” – napisali w ramach podziękowań na swoim profilu na facebooku druhowie z radockiej jednostki.