Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / „Dorastamy asertywnie” – kampania profilaktyczno-edukacyjna w gminie Tomice

„Dorastamy asertywnie” – kampania profilaktyczno-edukacyjna w gminie Tomice

Opublikowano w dniu: w kategorii: Wydarzenia  

W 2020 roku Gmina Tomice wraz ze szkołami podstawowymi włączyła się w Ogólnopolską Kampanię „Zachowaj Trzeźwy Umysł” realizowaną pod hasłem „Dorastamy Asertywnie”.

Kampania profilaktyczno – edukacyjna pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Sportu skierowana była do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych oraz ich rodziców i opiekunów.

Celem kampanii było kształtowanie wśród dzieci i młodzieży prozdrowotnych zachowań oraz wzmacnianie zasobów i umiejętności pozwalających minimalizować ryzyko sięgania po substancje psychoaktywne.

Dzięki osobistego zaangażowania pedagogów oraz nauczycieli szkolnych, dzieci i młodzież szkolna wzięła udział w ogólnopolskich konkursach plastycznych organizowanych w ramach kampanii.

Miło nam pogratulować, że wśród wyróżnionych osób znalazło się 12 uczniów naszej gminy. Mamy nadzieję, że otrzymane wyróżnienia będą dla  nagrodzonych motywacją do rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

Gratulujemy również pedagogom szkolnym, którzy w ramach Kampanii ukończyli z pozytywnym wynikiem 36 godzinny kurs internetowy „Cyberprzemoc i cyberuzależnienie. Bezpieczni w sieci. Jak unikać zagrożeń i dobrze korzystać z internetu”.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wsparcie w realizacji działań profilaktycznych w naszej gminie.

Warto nadmienić, że za włączenie się w realizację jubileuszowej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej Zachowaj Trzeźwy Umysł realizowanej pod hasłem „Dorastamy Asertywnie”, Gmina Tomice, Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – otrzymali ZŁOTY CERTYFIKAT, który jest wyrazem specjalnego podziękowania za włączenie się, w tak trudnym czasie, w realizację działań profilaktycznych.

"Dorastamy asertywnie" - kampania profilaktyczno-edukacyjna w gminie Tomice

"Dorastamy asertywnie" - kampania profilaktyczno-edukacyjna w gminie Tomice