Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Edukacja / Delegacja z Radoczy na spotkaniu z Minister Edukacji Narodowej

Delegacja z Radoczy na spotkaniu z Minister Edukacji Narodowej

Opublikowano w dniu: w kategorii: Edukacja   Wydarzenia  

W piątek (06.10) w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu odbyło się spotkanie z Minister Edukacji Narodowej Panią Anną Zalewską poświęcone zmianom w systemie edukacji i w prawie oświatowym.

Wśród zaproszonych przedstawicieli edukacji z powiatów wadowickiego i oświęcimskiego Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy reprezentowały uczennice IV klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych – Dominika Góra i Izabela Łopata oraz Dyrektor Stanisław Gliwa, Wicedyrektor Urszula Szulc i Kierownik Warsztatów Szkolnych Józef Jodłowski.

Spotkanie stało się okazją nie tylko do promocji szkoły i kierunków kształcenia, ale również Radoczańskiego Jabłecznika – produktu tradycyjnego wpisanego na listę Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Delegacja Zespołu Szkół w Radoczy na ręce Pani Minister wraz z Radoczańskim Jabłecznikiem przekazała egzemplarz zeszytu kulinarnego „Smaki Ziemi Wadowickiej”, w którym znajdziemy przepis na nasz lokalny smakołyk.

Źródło: ZSCKU w Radoczy